Wymarzone wakacje

0
1940
Wymarzone wakacje

Nie ma chyba człowieka, którego marzeniem nie byłoby odbycie podróży do najbardziej niezwykłych miejsc na świecie i spędzenia w nich niesamowitych chwil, które mógłby zachować w swojej pamięci oraz utrwalić je na fotografiach już na zawsze. Z pewnością każdy z nas posiada w swojej głowie destynację, która byłaby idealnym miejscem na wakacje marzeń, przeżyte w pojedynkę, z ukochaną osobą czy też rodziną.
Niejednokrotnie w naszych fantazjach pojawiają się myśli, jak cudownie byłoby znaleźć się właśnie tam, na piaszczystych plażach, pod palmami, sącząc kolorowe drinki podczas wielogodzinnych rozmów z rdzennymi mieszkańcami tamtych okolic. Oglądanie zachodu słońca w lasach tropikalnych, poznawanie dzikiej, jakże odmiennej od naszej, przyrody i zaznajamianie się z gatunkiem zwierząt, o których istnieniu dotychczas nie mieliśmy pojęcia. Ilu ludzi, tyle wizji i wyobrażeń na temat idealnych wakacji. Dla wielu mogą to być dwa tygodnie w najbardziej odległych zakątkach świata, w myśl zasady „im dalej, tym lepiej”, jeszcze innych ucieszy kilkudniowa wycieczka rowerowa, do położonego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej miasta, do którego jednak nigdy nie było czasu i okazji się wybrać.
Pojęcie wakacji jak z bajki dla każdej osoby będzie więc znaczyło coś zupełnie innego. Czy możemy oceniać, że jedne pomysły na spędzenie urlopu są lepsze od innych? Oczywiście, że nie. Na wakacje bowiem nie składa się sam ich kierunek, ale wiele innych czynników. Prawda znana i niepodważalna w żaden sposób mówi, że każdy człowiek jest inny. Dlatego też każdy preferuje coś innego. Tak samo jest z wakacjami: jednego w zachwyt wprawią plaże Grecji, podczas gdy innemu będą podobały się najbardziej górskie strumyki, mijane co raz podczas wędrówek po szlakach w polskich górach. Najważniejsze jest, by było to miejsce, które naprawdę nam odpowiada, najlepiej zwiedzane w towarzystwie osób, które nadają tej podróży jeszcze więcej kolorów i radości. Jeśli dodatkowo z naszymi wakacyjnymi planami uda nam się wstrzelić w idealną pogodę, która zagwarantuje nam korzystanie ze słońca, uroków dzikich plaż, ciepłej wody w morzu lub oceanie, zdecydowanie możemy mówić o tym, iż spędzamy wakacje o których nigdy nie zapomnimy i które w istocie są idealnymi.
Czasami, by je zorganizować, wcale nie potrzeba wielkich sum pieniędzy i wielomiesięcznych przygotowań, wypchanych po brzegi walizek i stresu z tym związanego, o którym podczas urlopu powinniśmy zupełnie zapomnieć! Bywa, że wystarczy spontaniczna decyzja, zorganizowanie paczki znajomych i zabranie ze sobą absolutnego minimum, czyli najbardziej niezbędnych rzeczy, by wyruszyć w podróż, bliższą lub dalszą, która może w istocie okazać się wakacjami z naszych marzeń. Wciąż w zbyt wielu ludziach pokutuje przekonanie, że wakacje są drogim luksusem, na który pozwolić mogą sobie nieliczni, jednak nie jest to prawdą. Prawda jest taka, że jeśli mamy otwartą głowę i nie boimy się zrobić czegoś odrobinę bardziej szalonego, urlop, o jakim marzymy, możemy mieć na wyciągniecie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here