Które państwa w Europie najbardziej warto odwiedzić?

0
1251
rzym

Fani podróży z pewnością najchętniej odwiedziliby każdy kraj w Europie, jeśli nie na świecie, ale na ogół czy to brak czasu, czy brak środków mocno nas ogranicza i możemy udać się tylko na jedną wycieczkę na rok bądź kilka lat. W związku z tym ważne jest, aby wybierać dobrze i na pierwszy ogień rzucić najciekawsze opcje. W takim razie które państwa w Europie najbardziej warto odwiedzić?

Grecja i Włochy – dla miłośników historii i dobrego jedzenia

Włoskich makaronów czy greckich ryb i sałatek nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, nie mówiąc już o miłośnikach jedzenia. Wybierając się do tych dwóch krajów, możemy liczyć na to, że nie będziemy chodzić głodni i zapewne spróbujemy co najmniej kilku nowych potraw, które później na stałe wejdą do naszego kanonu. Nie da się też zaprzeczyć, że zwłaszcza w lato pogoda w tych krajach jest zazwyczaj wyśmienita, co oznacza możliwość beztroskiego wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu.

Nie będą się we Włochach i Grecji nudzili także fani historii starożytnej. Koloseum, Panteon, Akropol i Partenon to tylko niektóre z zabytków, które każdy powinien w swoim życiu chociaż raz zobaczyć. Same Ateny i Rzym mają do zaoferowania długie godziny zwiedzania, nie mówiąc już o innych miastach i miasteczkach.

Więcej wskazówek i informacji odnośnie do najciekawszych atrakcji turystycznych można znaleźć na blogu podróżniczym http://www.feriotravel.pl/.

Hiszpania – świetni wybór na letni wypoczynek

Hiszpania to popularny wybór wśród Polaków, zarówno na krótkie, jak i dłuższe wyjazdy. Szczególnie lubiane są Madryt i Barcelona, czyli dwa najbardziej znane hiszpańskie miasta. Odwiedzając je, możemy liczyć na dobrą pogodę, smaczne jedzenie, wpadającą w ucho muzykę i zapierającą dech w piersiach architekturę.

Turyści mogą podziwiać zarówno wiekowe zabytki, jak i bardzo nowoczesne, ale nie mniej imponujące budynki (np. Camp Nou czy Santiago Bernabeu, stadiony kolejno FC Barcelony i Realu Madryt).

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.feriotravel.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here