Sianożęty to położona nad polskim morzem dawna wioska o bogatej rybackiej historii. Ta położona prawie o kilometr od Ustronia Morskiego miejscowość ulega napływowi turystów ze względu na dość licznych turystów odwiedzających miasto wraz z pobliskim Ustroniem Morskim. Sianożęty nad morzem posiadają nie mniej atrakcyjne atuty co swój pobliski sąsiad. Sianożęty stanowi oazę spokoju, który docenią poszukujący wytchnienia i odpoczynku od zgiełku miasta. Sianożęty to wciąż niewielka ilość turystów napływających rokrocznie do miasta.
Jakie są więc największe atrakcje tej miejscowości i co warto zobaczyć w Sianożętach?
Miejscowość odznacza się plażą z linią brzegową o długości 1400 metrów. W Sianożętach znajduje się także poradzieckie lotnisko, z którego można bez przeszkód korzystać jak z samolotu turystycznego, by przelecieć się nad miejscowością i z góry podziwiać nadmorską panoramę. Dla młodszych, którzy chcą spędzić wakacje w Sianożętach do dyspozycji jest lokalna stadnina konni. Początkujący mogą udać się na swoją pierwszą przejażdżkę konną i odebrać przy okazji kilka lekcji jazdy.
Spośród licznych atrakcji warto zaznać kąpieli wodnej korzystając ze skutera wodnego, bananów lub oponek lub też odwiedzić położoną w pobliżu przystań rybacką. Gdy zmęczy nas woda warto odpocząć i odetchnąć na chwilę.
W Sianożętach funkcjonuje molo o długości 100. Warto więc na chwilę przystanąć i odetchnąć, nasycić się zdrowym jodem i wspaniałym morskim klimatem. Pobliskie okolice można zwiedzać wypożyczając jedne z kilkuosobowych rowerów lub za pomocą dorożki. Turyści mogą zwiedzać okolicę także z wykorzystaniem specjalnej kolejki, która porusza się na trasie od Sianożęt po Ustronie Morskie.
Dla pragnących większego wytchnienia od codzienności, odpowiednim wyborem okaże się hotel z centrum SPA oraz rehabilitacją i bogatą strefą zdrowotną wraz z masażami. Spa wyposażono także w specjalną strefę z atrakcjami dla najmłodszych.
Dla chcących zapoznać się z naturą nieco bliżej niż dotychczas można zapoznać się z rejonem miejscowości, który został wliczony w teren Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.