8 NIESAMOWITYCH MIEJSC NA UKRAINIE, O KTÓRYCH NIE USŁYSZYSZ W TELEWIZJI

0
10411
Zabytki we Lwowie

Piękno, jak wiemy Rządzi światem. Piękno natury to zapach wszechświata, którym możemy i powinniśmy się cieszyć. Gdzie szukać ogromnego przypływu inspiracji i siły? Gdzie zobaczyć prawdziwą bajkę i poczuć nieskończone szczęście? Ukraina, tak nieodległa od Polski, jest pełna tajemnic i niespodzianek! Przeczytaj więcej o niesamowicie pięknych miejscach w tym urzekającym, kraju.

Kanion Aktov

Kanion znajduje się w regionie Nikolajev nad rzeką Mertvovod. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Powierzchnia terenu to 250 hektarów, a głębokość 40-50 metrów, więc można tu zrobić dosłownie wszystko, nawet stojąc na głowie. Należy zaznaczyć, że Kanion Aktov to wyjątkowa symbioza ekosystemów wodnych i leśnych, które razem dają czyste powietrze i senny nastrój. Zespół skał i granitowych głazów, które znajdują się w kanionie, jedynym tego rodzaju miejscu w Europie, przypomina północnoamerykańskie stoki. To jest nieopisanie piękne!

Ukraińskie Morze Martwe (lemuryjskie)

Ukraina ma własne morze martwe, położone niedaleko Chersoniu. Tam nazywa się je Morzem Lemuryjskim , ponieważ woda w tym jeziorze jest różowa. Ale na tym cuda się nie kończą, bo uważa się, że woda jest lecznicza i odmładzająca. Najciekawsze jest to, że w Jeziorze Lemuria jest o 5% więcej soli niż w Morzu Martwym!

Wilkowo

Na granicy z Rumunią, w regionie Odessy, są różne ciekawe miejsca i lokalizacje, ale niewiele osób wie o Wilkowie. To miasteczko położone na wodzie jest jak prawdziwa włoska Wenecja! Zdecydowanie powinieneś udać się tutaj i zobaczyć te małe cuda. Dodatkowo właśnie tu łączą się Dunaj i Morze Czarne. Tysiące pań słyszało wyznania miłości podczas żeglowania po kanale Lilie, gdyż miejsce to doskonale nadaje się do oświadczyn.

Tanie wycieczki na Ukraine-do-Lwowa

Park Aleksandria (Dendropark)

Alexandria Dendropark znajduje się dwie godziny drogi od Kijowa. Park został założony 11 lat przed narodzinami Puszkina – daleko w 1788 roku odwiedził to miejsce raz. Być może w takich okolicznościach pojawił się „Eugeniusz Oniegin”. W Dendroparku jest ponad 5 tysięcy rzadkich roślin. Są też fontanny i wodospady, pomniki i płaskorzeźby, które tworzą cały kompleks estetycznych obrazów.

Te i inne miejsca mogą Państwo zobaczyć w trakcie wycieczki lwów, które organizowane są z Przemyśla do Lwowa przez np. biuro Kresy.

Wodospad Gook

Wodospad Gook – największy wodospad w Karpatach ukraińskich, nazywany jest również Zhenetskyi. Warto zauważyć, że wysokość Gook wynosi 15 metrów, co jest szczególnie widoczne w okresie letnim. Latem w wodospadzie można kąpać się i robić zdjęcia, zwiedzać okolicę z platformy widokowej i udać się bezpośrednio do podstawy wodospadu. Zimą też jest tutaj coś do zrobienia: lodowe kaskady powstałe w wyniku upadku wody przenoszą się ze świata rzeczywistego do świata lustrzanego.

Tajemniczy tunel miłości

Ukraiński Wołyń jest pełen tajemnic nie mniej niż Karpaty. W Klevanie znajduje się tajemniczy tunel miłości, w którym każdego roku kochające serca stają się małżeństwem. Należy zauważyć, że popularną tradycją wśród nowożeńców jest sadzenie tutaj sadzonek drzew lub kwiatów symbolizujących ich uczucia. To bardzo romantyczne miejsce na Ukrainie/

Magiczny Shipot

Płynący wodospad znajduje się w przełomie rzeki Pilipets w regionie Karpat. Wysokość Shipot wynosi około 14 metrów, skąd strumienie wody wpływają bezpośrednio do wąwozu. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, aby podziwiać ukraińską przyrodę. Ponadto co roku odbywa się tutaj modny na Ukrainie festiwal, który kończy się w noc Iwana Kupały. Nie bez powodu przyjeżdżają tu hipisi ze wszystkich regionów Ukrainy!

Zachód słońca we Lwowie

Las Trikrat

Dwór Skarżyńskich to miejsce historyczne, które dla miłośników architektury warto chociaż raz odwiedzić. Dwór znajduje się w rejonie Mikołajów we wsi Trikraty. Po spędzeniu tu kilku godzin nie będziesz już zaskoczony jeżami i wiewiórkami, żółwiami i zaskrońcami, ponieważ okolica jest krystalicznie czysta. Główną miejscową atrakcją jest las Trikrat . Dlaczego? Ponieważ reprezentuje zawiły labirynt w pobliżu granicy wioski. Uwagę turystów zawsze przyciąga dąb miłości – ogromna roślina, niczym serce, wokół której krąży wiele opowieści i plotek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here