Co warto zobaczyć w stolicy?

0
1195
Co warto zobaczyć w stolicy

Stolica Polski to miejsce, w które zdecydowanie warto się udać – choćby na kilka dni. Ma ona wiele do zaoferowania odwiedzającym. Między innymi zabytki, muzea i inne ciekawe miejsca warte zobaczenia. Tak naprawdę zwiedzenie wszystkich miejsc godnych uwagi zajęłoby zapewne z tydzień, a nawet więcej, a często mamy do dyspozycji jedynie dzień lub dwa. Co robić w takiej sytuacji? Gdzie iść najpierw?

Zamek Królewski, Stare Miasto i Łazienki

Powyżej wymienione miejsca to trifecta zabytków Warszawy, które warto, aby każdy przynajmniej raz w życiu zobaczył. Nie tylko są one bardzo atrakcyjne wizualnie, ale też stanowią ważną część historii Polski i konkretnie Warszawy.

Warto wspomnieć, że Łazienki to określenie dość dużego pasma przestrzeni, który zawiera w sobie nie tylko piękne ogrody, ale także szereg innych, pomniejszych zabytków, takich jak Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia oraz Pałac na Wyspie. Jeśli chodzi o Stare Miasto, to trzeba zdawać sobie sprawę, że chociaż jego zdecydowana większość jest efektem powojennej odbudowy, a nie autentycznym zabytkiem, to zadbano o jak najlepszą i najładniejszą możliwą rekonstrukcję.

Więcej ciekawych informacji na ten temat znaleźć można na blogach i portalach podróżniczych, takich jak http://www.tuiterazhostel.pl/.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce warte odwiedzenia nie tylko dla fanów historii, ale wszystkich Polaków (i nie tylko), którzy znajdą się w stolicy. Można spotkać się z opinią, że jest to jedno z najlepiej zrealizowanych muzeów w Polsce, z dużą dozą interaktywności i immersji.

Pozwoli ono nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat jednego z ważniejszych wydarzeń we współczesnej historii naszego kraju, ale też wejść na chwilę w świat powstańców i zobaczyć, jak wyglądało ich życie. Na wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego często przyjeżdżają dzieci w wieku szkolnym, natomiast dobrze czas spędzą w nim także (a wręcz przede wszystkim, z uwagi na bardzo trudną tematykę) dorośli.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.tuiterazhostel.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here