Wakacje w raju

0
2604
Wakacje w raju

Najmłodszy z pośród pięćdziesięciu stanów USA – Hawaje to przedmiot marzeń turystów na całym świecie. Któż nie chciałby spędzić wakacji w krainie cudownie ciepłej, pełnej cudów natury, wśród gościnnych, uśmiechniętych ludzi? Takie rajskie wakacje na Hawajach, znajdujące się w ofercie najlepszych biur podróży, to opcja godna rozważenia przez wszystkich tych, którzy chcieliby przeżyć wakacyjną przygodę życia.
Podróż na Hawaje należy rozpocząć od wypełnienia wniosku wizowego. Uzyskanie wizy jest konieczne, do przekroczenia granicy Stanów Zjednoczonych. Touroperatorzy organizujący wyjazdy na rajskie wyspy pomagają wprawdzie przejść przez procedurę, ale nie gwarantują otrzymania zgody na wjazd. Jeśli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości uzyskania wizy, lepiej przed decyzją o wykupieniu wycieczki zastanowić się dwa razy, żeby nie stracić pieniędzy i aby nie przeżyć ogromnego zawodu.
Ceny wycieczek są bardzo zróżnicowane i zależą od standardu hotelu, opcji wyżywienia, zakupu usług w postaci kursów, szkoleń, dodatkowych wycieczek po wyspach. Lecąc z Warszawy, wykupując wycieczkę w opcji last minute, bez wyżywienia można zapłacić nawet poniżej 6 tysięcy złotych. Warto jednak sprawdzić jak będziemy podróżować. Nie ma bezpośrednich połączeń z naszej stolicy na Hawaje. Najprościej lecieć do LA i stamtąd na wyspy. Czasem lot ma dwie przesiadki – w którymś europejskim porcie i amerykańskim. Jeśli więc za siedmiodniowy pobyt mamy zapłacić 6-7 tysięcy a trzy lub cztery doby spędzimy w podróży, to pomyślmy, czy koszt trzydniowego pobytu bez napojów i wyżywienia wart jest tej z pozoru niskiej ceny. Gdy do tego doliczymy koszty biletów wstępu, opłaty za wycieczki fakultatywne, korzystanie z różnych atrakcji na plaży czy w mieście, zakup pamiątek to może się okazać, że wydaliśmy więcej niż przy opcji all inclusive.
Decyzję o wyborze biura, z którym polecimy na Hawaje, poprzedźmy wywiadem, choćby internetowym. Przeczytajmy opinie, artykuły na blogach, sprawdźmy rzetelność biura na wszystkie możliwe sposoby. Poszukajmy opinii o hotelu – szczególnie na stronach obcojęzycznych. Polacy nie jeżdżą na Hawaje masowo, więc jednostkowe opinie znalezione w sieci mogą nie do końca przedstawiać stan faktyczny.
Gdy po trudach planowania, gromadzenia funduszy, zdobywania wizy, podróży samolotem dotrzemy na miejsce, to wszystko to przestanie mieć znacznie. Trafiliśmy do raju!
137 wysp archipelagu Hawaje położonego na Pacyfiku rozciąga się na długości ponad 2,5 tys. km. Wszystkie wyspy są pochodzenia wulkanicznego, a na wielu z nich ciągle można zobaczyć dym a czasem i ogień unoszące się nad kraterami niespokojnych, czynnych wulkanów. Większość wysp to małe, niezamieszkałe wysepki – znaczenie ma 8 największych. 7 z nich jest zasiedlona przez ok. 1,2 mln mieszkańców. Wielu z nich to rezydenci przybyli z USA lub Europy Zachodniej, którzy po przejściu na emeryturę wybrali Hawaje na miejsce pogodnej starości.
Infrastruktura turystyczna jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana cenowo. Każdy znajdzie ofertę na swoją kieszeń.
Hawaje to ciepły, niezbyt wilgotny klimat. Czyste wody oceanu, dziewicze puszcze tropikalne, mnóstwo endemicznych gatunków kwiatów, ptaków, owadów. Odwiedzającym na pewno przypadnie do gustu bardzo smaczna kuchnia oparta na rybach i owocach morza. Warto poznać również choćby elementy fascynującej kultury mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here