Wakacje w Niemczech – co warto zobaczyć

0
1739
Wakacje w Niemczech - co warto zobaczyć

Być może dla Polaków wakacje w Niemczech nie są tak atrakcyjne, jak wczasy w Hiszpanii, Dubaju czy RPA, bo przecież Niemcy sąsiadują z Polską. Warto wiedzieć, że w Niemczech jest mnóstwo zakątków wartych odwiedzenia. Pod względem historycznym warto poznać ten kraj, gdyż jego losy niejednokrotnie splatały się z losem polskich ziem.

Począwszy od stolicy – Berlina, w wakacje w Niemczech oznaczają kilka punktów w planie wycieczki. Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków w Berlinie jest Brama Brandenburska. Jej projekt jest wzorowany na budowlach ateńskich. Nie sposób nie zauważyć także wieży telewizyjnej w pobiżu Alexanderplatz. Ciekawą atrakcją, znajdującą się na wieży telewizyjnej jest obrotowa restauracja. Dzięki temu można podziwiać panoramę Berlina nie ruszając się z miejsca. Miłośnicy kościołów mogą podziwiać liczne budownictwo sakralne. Warto odwiedzić Katedrę Niemiecką, Katedrę Francuską. Budowlą, którą trudno byłoby pominąć, chcąc uczciwie poznać Berlin, jest Reichstag. Berlin to niewyczerpane źródło zabytków, różnego rodzaju muzeów, ale też miejsc, ważnych pod względem historycznym, takich jak miejsce, w którym stał Mur Berliński. Nie można tu nie wspomnieć o East Side Gallery. Jest galeria, ale też pomnik ku czci wolności. Do powstania pomnika przyczynili się artyści z całego świata. Znajduje się na fragmencie Muru Berlińskiego. Mówi się, że na świecie nie ma większej galerii obrazów na świeżym powietrzu.

Spędzając wakacje w Niemczech, wielu ludzi odwiedza tamtejsze zamki. Trzeba przyznać, że jest to kraj wielu wspaniałych pałaców. Pośród nich zamek Neuschwanstein jest nadzwyczajny. Białe wieżyczki wznoszące w otoczeniu lasów i gór, wyglądają, niczym z baśniowej krainy. Być może jest tak dlatego, że zamek ten kojarzony jest z wytwórnią Disneya, ale nawet pomijają ten fakt, trzeba przyznać, że wygląda bajecznie. Budynek powstał dzięki Ludwikowi II Wittelsbachowi, królowi bawarskiemu. Intencją było stworzenie budowli przypominającej zamek rycerski.

W Niemczech nie brakuje zachwycających budowli. Kolejnym budynkiem, którego widok zapiera dech w piersiach jest katedra w Kolonii. Niemcy wznosili ten imponujący i piękny budynek około 600 lat. Znawcy architektury z całego świata zachwycają się katedrą, choć nie trzeba być specjalistą w tej dziedzinie, żeby nie dostrzec, że jest wyjątkowa. W katedrze w Kolonii znajduje się największy bijący dzwon na świecie zwany Dzwonem Świętego Piotra.

Jeżeli ciężar historii i piękno niemieckich zabytków zbyt przytłoczy, warto mieć na uwadze wizytę w parku rozrywki – Europa-Park Rust. Nie brakuje tu szalonych kolejek górskich. Kolejki poświęcone są krajom europejskim. Dzięki temu można połączyć rozrywkę z poznawaniem kultury krajów takich jak Holandia czy Włochy.

Wakacje w Niemczech mogą oznaczać również poznawanie przyrody i niemieckich legend. Skała Loreley słynie z opowieści o syrenie Lorelei. Niczym w greckich mitach, czarowała swoim śpiewem rybaków, co kończyło się dla nich śmiercią. Ze szczytu skały liczni turyści zachwycają się panoramą krajobrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here