Wakacje w Bieszczadach

0
1795
Wakacje w Bieszczadach

„A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?”. Chyba każdy czasem zadaje sobie to pytanie, gdy ciągła praca czy nauka zaczynają go przytłaczać, a nawał obowiązków wydaje się nie mieć końca. W dzisiejszych czasach ludzie mają zresztą coraz więcej problemów i to nie tylko tych dotyczących samej pracy. Związki się rozpadają, najlepsze małżeństwa nagle decydują się na rozwód, a przyjaciele odchodzą, przez co człowiek czuje się momentami bardzo samotny i przytłoczony z dosłownie każdej strony. Mimo iż stara się sobie jakoś z tym wszystkim poradzić, im więcej trudności napotyka na swojej drodze, tym gorzej się czuje i gdy to wszystko zaczyna go przytłaczać, ma ochotę zrobić coś takiego, aby przynajmniej na moment oderwać się od swojego codziennego i niełatwego życia. To właśnie w takiej sytuacji doskonałym wyborem mogą okazać się wakacje nad Soliną. Bieszczady są wyjątkowym miejscem w Polsce. To w nich ludzie nieraz odzyskują swoją chęć do życia i dawną motywację do działania.

Ludziom żyjącym w dużych miastach bardzo często brakuje kontaktu z naturą. Każdego dnia chodzą do swoich ogromnych korporacji czy równie dużych firm i mimowolnie biorą udział w prawdziwym wyścigu szczurów. Zostają w pracy po godzinach, aby tylko zaprezentować się swoim szefom z jak najlepszej strony, uzyskać prawo do awansu lub zdobyć dodatkową premię czy wyższą pensję. Pracują po kilkanaście godzin dziennie, a potem, po powrocie do domu są już tak bezsilni i bez energii, że od razu rzucają się na łóżko i automatycznie zasypiają. Nie myślą o tym, by wyjść na spacer, pooddychać przez chwilę świeżym powietrzem, udać się do pobliskiego parku czy przynajmniej obejrzeć artystyczny film. Wakacje nad Soliną stają się więc świetną odskocznią od tej szarej i nieco pustej rzeczywistości. Odkrywają przed człowiekiem z dużego miasta zupełnie nowy świat. Pokazują mu, co w życiu jest naprawdę ważne, a czym nie należy się przesadnie przejmować.

Bo to właśnie kontakt z naturą daje człowiekowi szczęście. Bez niej pozostaje tylko pusty, przepełniony najróżniejszymi technologiami świat, w którym trudno szukać miłości, przyjaźni czy nawet zwykłej radości. Mimo iż droga do sukcesu potrafi być bardzo satysfakcjonująca, nikt nie jest w stanie żyć samą pracą – człowiek potrzebuje też dostarczać sobie wiedzy na temat otaczającego go świata i różnych jego elementów. To właśnie w górskich okolicach można zaznać prawdziwej ciszy i niczym niezmąconego spokoju. O ile w tych najsłynniejszych górskich polskich miastach (takich jak Zakopane), na samym rynku nieraz przebywa ogromna rzesza turystów, tak na górskich szlakach prowadzących do wysokich szczytów trudno spotkać większą ilość ludzi. To właśnie tam człowiek odkrywa nagle, czego tak właściwie brakowało mu w życiu. Może za sprawą własnych sił zdobywać liczne szczyty, napawając się jednocześnie widokami przepięknej natury i wsłuchując się w siebie samego. A to daje ludziom prawdziwe szczęście. Ta natura i obcowanie z prawdziwym rzeczywistym światem przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here