Autokarem na wakacje

0
2112
Autokarem na wakacje

Spośród tysięcy ofert wypoczynku wakacyjnego oferowanych przez liczne biura podróży można wybrać dla siebie tę najbardziej optymalną. W zależności od ilości dni wolnych, którymi dysponujemy, od zasobności portfela, od naszych zainteresowań i ulubionych form spędzania czasu wolnego decydujemy się na wykupienie usługi spełniającej wszystkie warunki, które naszym zdaniem powinny charakteryzować najlepsze wakacje.
Najbogatsi szukają wyjątkowo luksusowych, ekskluzywnych ofert. Aktywni, lubiący sporty ekstremalne jadą tam, gdzie można znaleźć atrakcje podnoszące poziom adrenaliny do maksimum. Młodzież woli obozy językowe czy sportowe. Rodziny z małymi dziećmi preferują wypoczynek w hotelach z basenami, zjeżdżalniami, animacjami i innymi atrakcjami przeznaczonymi dla ich maluchów.
Ze względu na środek transportu jakim biuro zawiezie nas na urlop, oferty dzieli się zasadniczo na dwie grupy: autokar lub samolot. Czasem jest to forma łączona – lot samolotem do odległego miejsca i wycieczka objazdowa autokarem. Lot samolotem jest też zazwyczaj początkiem wakacji, które zamierzamy spędzić podróżując statkiem po morzach, oceanach, wielkich rzekach – z polskich portów nie kursują wielkie, transoceaniczne jednostki, które bardziej przypominają pływające luksusowe hotele niż statek.
Wakacje autokarem sprzedawane przez touroperatorów to zawsze najtańsza opcja. Niezwykle atrakcyjna cena takich form sprawia, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wielu podróżujących po Polsce i Europie.
Podróżowanie autokarem to doskonała propozycja dla osób panicznie bojących się latania samolotami. Nowoczesne autobusy mają bardzo wygodne rozkładane i rozsuwane fotele, toalety, barek z gorącymi i chłodnymi napojami, klimatyzację, przestronne luki bagażowe. Każdy pasażer ma do dyspozycji miejsce na bagaż podręczny, składany stolik, słuchawki, a czasem w oparciu montuje się monitory, na których można oglądać wybrany film, albo układać pasjansa. Na pewno wszystkie autokary dalekobieżne mają zamontowane monitory podwieszone pod sufitem – załoga włącza filmy, co znacznie umila czas podróży.
Na pokładzie autokaru coraz częściej można korzystać nieodpłatnie z sieci wi-fi.
Kierowcy to zawodowcy z dużym doświadczeniem, osoby odpowiedzialne, wykonujące swój zawód z niezwykłą starannością i wielkim oddaniem. Na długich trasach autokar obsługiwany jest na zmianę przez co najmniej dwóch kierowców.
Ogromnym atutem jazdy autokarem jest możliwość obserwowania mijanych miejsc, napawania się widokiem pięknych krajobrazów.

Jednak wakacje autokarem maję też pewne minusy. Jednym z nich jest konieczność spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej. Mimo wygodnych foteli, dla osób mających problemy z krążeniem żylnym, zagrożonych zakrzepicą, autokar nie jest polecanym środkiem transportu. Podobnie jak dla osób cierpiących na choroby układu moczowego czy wydalniczego – mała ilość przerw w podróży może stanowić pewien problem, szczególnie jeśli autobus nie jest wyposażony w toaletę albo ulegnie ona awarii.
Kilkudniowa podróż w towarzystwie wciąż tych samych osób wywołuje również zmęczenie psychiczne. Niektórzy odczuwają dyskomfort z powodu nieprzyjemnego zapachu potu albo zbyt głośnej rozmowy sąsiadów.
Jeśli jednak jesteśmy zdrowi fizycznie i mamy dużą odporność psychiczną, to warto wziąć pod uwagę opcję wyjazdu na wakacje autokarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here