Wakacje marzeń.

0
2155
Wakacje marzeń.

Wakacje – ciepło, słońce, ocean. A może wysokie góry i śnieg? Wymarzone wakacje mają różne oblicza. Spróbujmy ustalić, od jakich czynników zależy, to czy nasze wakacje będą udane, czy też będziemy chcieli wrócić do pracy, żeby odpocząć po wakacyjnym horrorze.
Planowanie wakacyjnego wypoczynku najczęściej nie polega, niestety, na wyborze jednego z naszych marzeń. Czas jakim dysponujemy, pieniądze, które odłożyliśmy, stan naszego zdrowia mogą zdeterminować wybór miejsca oraz formy wypoczynku.
Jeśli jesteśmy młodzi, piękni, bogaci i zdrowi – świat stoi przed nami otworem! Do wyboru mamy wyjazdy na wszystkie kontynenty, w miejsca bardzo ekskluzywne i drogie, możemy wybrać najlepszą według nas ofertę niezależnie od jej ceny. Ale większość z nas ma jednak jakieś ograniczenia, choćby finansowe, które zmniejszają liczbę miejsc na nasze wymarzone wakacje.

Aby wakacje były naprawdę udane musimy wiedzieć:
1. Kiedy mamy urlop.
Kwestia niezwykle istotna dla naszych planów. Mając zagwarantowany termin w zakładowym planie urlopowym możemy skorzystać z promocji first minute, którą ma większość biur podróży. Termin wyjazdu to początek naszych wakacyjnych przygód.
2. Jak chcemy wypoczywać?
Wybór formy wypoczynku nie jest skomplikowany, jeśli jedziemy w pojedynkę albo w towarzystwie osób mających podobne do naszych preferencje. Trudniej wybrać formę wyjazdu dla rodziny – każdy chce spędzić te wakacje najlepiej, więc forma wypoczynku musi uwzględnić jednakowo oczekiwania rodziców i dzieci.
Badania Polskiej Izby Turystyki wskazują, że rodziny z dziećmi najczęściej wybierają podróże zagraniczne samolotem, w odległości 2 – 3 godzin lotu, w kurortach, gdzie infrastruktura dostosowana jest do przyjęcia rodzin z dziećmi. Baseny, boiska sportowe, place zabaw, organizacja zajęć, gier, zabaw w ciągu dnia przez kadrę hotelowych animatorów to najczęściej spotykane elementy oferty wypoczynku rodzinnego w kurortach.
3. Dokąd pojechać?
Przede wszystkim powinniśmy zdecydować czy na wakacje wybieramy pobyt w kraju, czy wyjazd za granicę. Polacy przeważnie wybierają wakacje zagraniczne. Od lat najpopularniejszym kierunkiem są greckie wyspy oraz Grecja kontynentalna, Turcja, Chorwacja, Bułgaria. Wielu rodaków ceni sobie klimat i atmosferę egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym. Po załamaniu rynku, na skutek krwawych zamachów terrorystycznych, do łask wraca przepiękna Tunezja.
Hitem roku 2018 okazała się Albania. Ten do niedawna zamknięty na świat kraj bałkański ma wszelkie szanse na zbudowanie potęgi turystycznej i śmiałą rywalizację z pobliską Chorwacją, Grecją, Włochami. Piękne ciepłe morze, piaszczyste plaże, niezwykła dzika przyroda i góry wewnątrz kraju, klimatyczne wsie i miasteczka, smaczna, nieskażona chemią kuchnia to atuty, którymi Albania wabi turystów.

Aby nasze wakacje przebiegły spokojnie i pozostawiły tylko dobre wspomnienia musimy dokonać mądrego wyboru firmy, której powierzymy organizację naszego wyjazdu. Wybierzmy biuro sprawdzone, pewne i doświadczone. Niech nas nie skuszą promocje cenowe, które skończyć się mogą wielodniowym koczowaniem na lotnisku, gdy biuro podróży zawiedzie i zamieni nasze wymarzone wakacje w koszmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here