Pomysł na najtańsze wakacje

0
1753
Pomysł na najtańsze wakacje

Chcesz odpocząć od pracy? Zmienić otoczenie i poznać nowe środowisko? A co najważniejsze – zrobić to jak najtaniej? Istnieje wiele alternatyw, które mogą zastąpić siedzenie w domu tanią podróżą na wakacje. Nawet jeśli mamy ponad 20 dni urlopu, rzadko kiedy wybieramy się w podróż dłuższą niż tydzień. Głównym tego powodem są oczywiście pieniądze. Trudno jest nam wypocząć w Grecji czy nad polskim morzem dłużej niż tydzień. Warto jednak wiedzieć, że wyjazd urlopowy powinien trwać co najmniej dwa tygodnie. W tym artykule znajdują się pomysły na najtańsze wakacje.

Wspólny przejazd
Serwisy internetowe umożliwiają wspólny przejazd z innymi ludźmi. Szukamy tam osób, które jadą w podobnym kierunku do nas i sprawdzamy, ile wolnych miejsc mieści się w samochodzie. Wystarczy, że zgłosimy chęć takiego przejazdu, a szczegóły doprecyzujemy telefonicznie bądź przez wiadomości tekstowe. Koszty takiej podróży najczęściej ograniczają się do wspólnego opłacenia paliwa. Czasem taki przejazd może odbyć się nawet za darmo, gdyż kierowcy szukają towarzystwa do swojej podróży. Dla odważniejszych ciekawym pomysłem okaże się autostop. Jego wadami jest mniejsze bezpieczeństwo i brak zorganizowania podróży, jednak zerowe koszty podróży mogą wykazywać działanie magnetyczne. Często tanim środkiem transportu są busy. Zdarza się nawet, że cena przejazdu busem jest mniejsza niż pociągiem.

Najtańsze podróże lotnicze
Czy wiesz o tym, że bilet lotniczy możesz wykupić nawet za złotówkę? Sprawa nie jest skomplikowana, jednak musimy uważać na triki tanich linii lotniczych. Zdarzają się przypadki, w których kupujemy bilet, a następnie musimy do niego wiele dopłacać. Warto więc kupować bilet na ostatnią chwilę, nie ponosząc kosztów bookowania lotu. W wyszukiwarkach nie należy również podawać daty terminów, gdyż system wychwyci, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani danym lotem w takim, a nie innym terminie i ceny od razu wzrosną. Jeśli cechują nas cierpliwość i zdeterminowanie, lot po Europie za 3 zł w dwie strony może okazać się realny. Temat ten należy jednak pogłębić.

Tanie mieszkanie na wakacjach
Najpopularniejszą i najtańszą metodą mieszkania na wakacjach jest namiot. Można zabrać je dosłownie w każde miejsce, a koszty noclegów mogą sięgać nawet 0 zł. Jeśli przy okazji wypoczynku chcemy dokonać czegoś dobrego, doskonałą metodą będą wolontariaty. Zorganizowany wyjazd umożliwiają fundację. Jedziemy wówczas na wakacje z biednymi bądź niepełnosprawnymi dziećmi, a w zamian otrzymujemy wyżywienie, nocleg i całkiem sporo wolnego czasu. Kolejną ciekawą alternatywą jest tzw. bycie dozorcą. Udostępniany jest nam dom pod warunkiem opiekowania się nim. Za granicą tego typu możliwość jest bardzo popularna. Jeśli dobrze poszukamy ofert na zagranicznych stronach, być może spędzimy wakacje w luksusowej willi czy apartamencie. Światowy i popularny sposób darmowego mieszkania oferuje metoda couchsurfingu. Całość polega na zasadzie udostępnienia mieszkania w zamian za swoje. Być może trafimy na zwykłe mieszkanie, a być może będzie to pałacyk z basenem. Zwykle lokum jest zadbane, więc nie powinniśmy mieć problemów ze spędzeniem w nim nocy. Najtańsze wakacje są możliwe poprzez wygranie wycieczki, jednak szansa na wygraną jest zazwyczaj znikoma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here