Wyjątkowe miejsca na wakacje w Polsce

0
1162
Wyjątkowe miejsca na wakacje w Polsce

Polska to nie tylko pasma górskie czy szerokie piaszczyste plaże. W naszym kraju można wybrać się również w mniej znane, lecz równie piękne rejony. Jeśli zastanawiasz się więc, gdzie znajdują się ciekawe miejsca w Polsce na wakacje, tutaj znajdziesz odpowiedź.

Jura Krakowsko-Częstochowska
Piesze wędrówki? Skałkowe wspinaczki? A może zwiedzanie ruin zamków? W tym przypadku warto wybrać się na Wyżynę Śląsko-Krakowską. Oprócz czarujących dolin znajdziemy tam zjawiskowe jaskinie, urozmaiconą architekturę i skalne ostańce. Gdy nasza rodzina pragnie zaznać ciekawych i spokojnych wakacji bądź jest pasjonatem ekstremalnych sportów, warto zdecydować się właśnie na to miejsce. Obiekty jury Krakowsko-Częstochowskiej warte uwagi to zamek w Ogrodzieńcu, Ojcowski Park Narodowy i słynna Maczuga Herkulesa, Jaskinia Wierzchowska Górna, Pustynia Błędowska czy zamek Piaskowa Skała.

Aktywne wakacje — Spała
Miejscowość ta położona jest nad Pilicą. Od lat należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych. Obejmuje tereny Spalskiego Parku Krajobrazowego. Kiedyś na obszarze obecnego parku organizowane były polowania. Brali w nich udział głównie polscy królowie, prezydenci Polski oraz carowie rosyjscy. Jeśli jesteśmy osobami kochającymi sport, w miejscowości natkniemy się na Centralny Ośrodek Sportu. Znajdziemy tam baseny, siłownie czy hale sportowe. Dodatkowo są tam także gabinety odnowy biologicznej oraz hotele.

Pasmo górskie — Gorce
Jeśli nasze wakacje mają mieć charakter wyciszający, warto zaznać czystego powietrza górskiego wśród szumu potoków i rzek zapewniających niesamowity spokój. Gorce to pasmo górskie, które mieści się w Zachodnich Beskidach. W ich głębi znajdziemy masę szlaków turystycznych pełnych przyrody. Jeśli lubimy wędrówki czy wycieczki rowerowe, to miejsce okaże się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo możemy zwiedzić tam Jezioro Czorsztyńskie, Gorczański Park Narodowy pełen walorów przyrodniczych, wodospad Spad, Lubań, Torbacz czy Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie.

Najstarszy Park Krajobrazowy w Polsce
Pojezierze Suwalskie może pochwalić się zasobami natury w postaci Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Magia płynąca z barwnego zestawienia łąk i lasów z dodatkiem nieskazitelnie czystych jezior włącza magnetyczną energię, od której trudno się uwolnić. Największym plusem tego parku jest tzw. krajobraz polodowcowy. W dodatku możemy tam spotkać Hańcze — czyli najgłębsze jezioro w Polsce. Nietypowa flora i fauna tam bytująca zagrożona jest wyginięciem. Warto więc zobaczyć te nietypowe okazy. Oprócz przyrody możemy zobaczyć tam również interesujące obiekty architektoniczne. Należą do nich kolonia Stara Hańcza, zabytkowe cmentarze różnych kultów religijnych, młyny, stara Chałupa Klejmonta, Kościół w Jeleniewie czy kaplica drewniana w Smolnikach.

Biebrza — bagienne uroki
W przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani urozmaiconą przyrodą, nad Biebrzą możemy odciąć się od codzienności. Jest to największy obszar bagienny na terenie Polski. Ciągnące się w nieskończoność mokradła w gąszczu bezkresnych lasów należą do najbardziej interesujących obiektów turystycznych w kraju. By umilić zwiedzanie przyrody, możemy skorzystać z dostępnych tam usług. Spływ kajakiem czy flisacką tratwą umożliwią spojrzenie na barwy natury z dystansu. Usługi spływów dostępne są jako parogodzinne, a nawet kilkudniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here