Gospodarstwa agroturystyczne w Wielkopolsce

0
2590
Gospodarstwa agroturystyczne w Wielkopolsce

Położona przy puszczy Noteckiej teren stanowi atrakcyjny obszar dla turystów. Kraina rozległych pól oraz łąk przedzielana jest przez rozległe lasy oraz jeziora. Różnorodność ta sprawiła, iż w ostatnich latach na terenie tego malowniczego obszaru powstało wiele gospodarstw agroturystycznych.

Co do zasady agroturystyka ma być zbliżona do warunków wiejskich. Niejednokrotnie połączona jest z pracą u gospodarza. Oprócz zakwaterowania agroturystyka zapewnia posiłki oraz liczne atrakcje, do których mogą należeć jazda konna lub wędkarstwo. Zajęcia prowadzone w gospodarstwie mają na celu ukazanie realiów życia na wsi. W przeszłości wypoczynek w agroturystyce określano jako wakacje pod gruszą. Nierzadko tylko poprzez agroturystykę można poznać tradycje oraz zwyczaje panujące na danym terenie.

Właśnie tak jest w Wielkopolsce, gdzie dalej kultywuje się tradycję palenia Śmiercichy, dożynki, czyli święto plonów, noc świętojańską czy Katarzynki poprzedzające Andrzejki.

Na terenie wielkopolski istnieje wiele gospodarstw agroturystycznych. Zakwaterowanie w takim miejscu w szczególności polecane jest rodzinom z dziećmi. Zabawy na świeżym powietrzu wzmocnią odporność dzieci, a nałożone na nie obowiązki wzmocnią charakter. Coraz częściej wokół gospodarstw agroturystycznych zaczynają funkcjonować mini ZOO oraz specjalne zagrody dla wiejskich zwierząt. Nierzadko gospodarstwa agroturystyczne są jedynym miejscem, w którym nasze dzieci mogą spotkać oraz bawić się pośród różnych gatunków zwierząt. Poprzez zabawę dzieci uczą się zwyczajów oraz zachowań wielu zwierząt wiejskich. Zabawa wpływa na ich wrażliwość oraz uczy szacunku dla innych gatunków.

Agroturystyka z zwierzętami to prężnie rozwijająca się gałąź turystyki w Polsce. Cieszy się dużą popularnością ze względu na dziewicze otoczenie oraz bogactwo krajobrazu. Atrakcje oferowane przez właścicieli gospodarstw na długo zapadają w pamięci wczasowiczów. Odpoczynek na Świerzym, wiejskim powietrzu nie tylko poprawia nasze zdrowie, ale i kojąco wpływa na naszą psychikę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here