O czym warto pamiętać przed wyjazdem na wycieczkę?

0
1326
wycieczka

Wycieczki to czas radości i odpoczynku – a przynajmniej w teorii powinno tak być. W praktyce stosunkowo często zdarza się, że później wyklinamy rzeczy, których zapomnieliśmy zabrać, a także te, które nawet nie pomyśleliśmy, że będą przydatne, a okazały się niezbędne. W takim razie o czym warto pamiętać przed wyjazdem na wycieczkę?

Pobierz mapę offline

Mało kto aktualnie korzysta z fizycznych map. Musimy jednak pamiętać, że wciąż są takie miejsca, gdzie ani sygnał telefoniczny, ani tym bardziej Internet mobilny, nie docierają. Dlatego też warto pobrać offline mapy interesującego nas terenu, tak, aby były dla nas dostępne nawet, jeśli stracimy połączenie z Internetem.

Przy okazji warto pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w dobrego, zasobnego powerbanka. Nigdy nie wiadomo, kiedy z jakiś względów nie będziemy mieli dostępu do ładowarki, a współczesne smartfony rozładowują się bardzo szybko – zwłaszcza, kiedy wykorzystujemy dane mobilne i mamy włączonego GPS-a. Powerbank może okazać się dla nas wtedy nieoceniony.

Więcej przydatnych wskazówek dotyczących podróżowania znajdziesz na blogu http://www.hotel212.pl/.

Sprawdź stan dawno nieużywanych rzeczy i urządzeń

Przedmioty takie jak namiot, materac czy koła do pływania wyciąga się z szaf raz, maksymalnie kilka razy w roku. Zanim wrzucimy je do samochodu czy torby, warto dokładnie sprawdzić, czy wciąż nadają się do użytku. Może się okazać, że na przykład do szafy wszedł w pewnym momencie kot i pazurami zrobił dziury w materacu, czy też, że namiot się rozerwał.

Wszystko jest możliwe, a tego typu rewelacje zdecydowanie nie są przyjemne, kiedy dokonujemy ich nie w domu, jeszcze przed wyjazdem, a już na miejscu. Zwłaszcza, jeśli wybraliśmy miejsce oddalone od cywilizacji i zakup nowego sprzętu będzie bardzo trudny, czasochłonny czy po prostu drogi.

Zasada ta dotyczy także wszelkiego rodzaju kuchenek turystycznych, pompek czy innego sprzętu elektrycznego. Jeśli mowa o czymś, co wymaga ładowania (np. wspomnianym wcześniej powerbanku), to powinniśmy upewnić się, że akumulator jest pełen.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.hotel212.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here