Wycieczka z biurem podróży czy samodzielnie – co wybrać?

0
1061
Wycieczka

Mało kto decyduje się na skorzystanie ze wsparcia biura podróży przy krótkich, jednodniowych wypadach, na przykład nad morze. Kiedy jednak mowa o dłuższych wyjazdach, w szczególności zagranicznych, sytuacja bardziej się komplikuje i stajemy przed większym dylematem. W takim razie, wybierając się w podróż na kilka, kilkanaście dni, czy warto zapoznać się z ofertami biur podróży, czy też lepiej zorganizować ją samemu?

Biuro podróży oznacza wygodę i oszczędność czasu

Udając się na wycieczkę z biurem podróży, potrzebne nam będą zasadniczo dwie rzeczy – pieniądze i nasze dane osobowe. Bilety lotnicze, hotele, przewodnik – tym wszystkim zajmie się w naszym imieniu biuro podróży. Nie będziemy musieli sami niczego zapamiętywać, załatwiać ani próbować zgrywać w czasie wszystkiego, co chcemy zobaczyć. Oszczędzimy w ten sposób sporo czasu i energii i będziemy mieć pewność, że nasza wycieczka przebiegnie bez żadnych zgrzytów.

Z drugiej strony, stracimy nieco niezależności – nie będziemy mogli nagle stwierdzić, że jednak idziemy w inne miejsce, niż było ustalone, ponieważ nie będzie to zgodne z programem wycieczki, a dana atrakcja została już za nas opłacona. Nie jest to więc najlepsza opcja dla wolnych strzelców, ale będą z niej zadowolone wszystkie osoby, które same nie lubią niczego planować i wolą zdać się na specjalistów.

Więcej przydatnych porad i wskazówek na tematy podróżnicze znaleźć można na specjalistycznych blogach, takich jak http://www.imopectore.com.pl/.

Która opcja jest tańsza?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy taniej jest organizować wszystko samemu, czy zdać się na biuro podróży. Wszystko zależy między innymi od tego, czy będziemy korzystać ze zwykłej oferty, czy tzw. last minute, które potrafi być niekiedy śmiesznie wręcz tanie. Samodzielne polowanie na niskie ceny biletów samolotowych czy pokoi w hotelach może być czasochłonne i jest też ryzykowne – może się zdarzyć, że nigdy nie natrafimy na niskie ceny, a przeciwnie, planowany termin podróży będzie się zbliżał wielkimi krokami, a ceny będą wysokie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.imopectore.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here