Jakie wakacje najchętniej wybierają Polacy?

0
2585
Jakie wakacje najchętniej wybierają Polacy?

Jakie są najpopularniejsze cele wakacyjnych wojaży wybierane przez Polaków? Cóż, jest ich wiele, jednak spośród nich da się zdecydowanie wyróżnić pewne charakterystyczne, powtarzające się tendencje. Jakie to tendencje? Przede wszystkim lubimy jeździć na wakacje za granicę (gdyż wydają się nam one bardziej „egzotyczne” niż wakacje w kraju – w którym żyjemy przecież przez cały rok), w dodatku takie, które nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu – preferujemy więc zdecydowanie wyjazdy tanie. Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie. Nie ma się co naśmiewać z naszych rodaków, którzy są przecież jedynie oszczędni, to zaś świadczy o ich rozsądku – dlaczego bowiem wydawać na wakacje potężne sumy, jeśli można je spożytkować, przykładowo, na remont lub zakup nieruchomości (która przyniesie nam liczne zyski, w tym także finansowe)? Z drugiej jednak strony istnieje również bardzo liczna grupa osób decydująca się na wakacje w kraju – co ciekawe, są to najczęściej osoby mieszkające i pracujące na co dzień za granicą. Z tego też powodu można podejrzewać, iż tęsknią one za swoim krajem, dlatego chociaż wakacje chcą spędzić na jego terenie. Wakacyjne cele podróży takich osób są różne, w zależności od preferencji – jedni decydują się na wakacje nad polskim morzem, inni wybierają polskie jeziora, jeszcze inni preferują piesze wędrówki po naszych pięknych Tatrach. Tutaj nie da się wyróżnić jednej, wyrazistej tendencji, choć zdaje się, że najczęściej mieszkający za granicą rodacy wybierają jednak polskie wybrzeże.

Jak się okazuje, w kwestii zagranicznych, wakacyjnych wyjazdów tym, co szczególnie interesuje Polaków, są tanie wakacje w Chorwacji. Polacy wprost kochają Chorwację. Nie wiadomo, skąd bierze się ta miłość – być może chodzi o to, iż wakacje w tym kraju – jak na możliwości Polaka – wcale nie są drogie. A Polacy kochają oszczędzać. I słusznie! Ponadto, Chorwacja kusi zachwycającymi krajobrazami – z jednej strony naszym oczom ukazują się góry, z drugiej zaś widzimy piękne, błękitne morze. Ponadto Chorwacja oferuje również wiele atrakcji. I właśnie dlatego Polacy kochają tanie wakacje w Chorwacji. Ponieważ mimo niskiej ceny pozwalają one poczuć, że jest się na wakacjach i to nie na byle jakich wakacjach, a na wakacjach zagranicznych.

Oprócz tego Polacy często decydują się również na Grecję, choć tutaj ceny są już niestety nieco wyższe. Wszystko zależy rzecz jasna od tego, jaką część Grecji wybierzemy – jedne z nich są rzecz jasna tańsze, inne nieco droższe. Znaczenie ma również moment, w którym wykupujemy wycieczkę – jeśli zdecydujemy się na rezerwację nieco wcześniej, poniesione przez nas koszty z całą pewnością będą nieco niższe. Z drugiej jednak strony późna decyzja może nas kosztować nieco więcej, bowiem na około miesiąc przed wyjazdem koszty są zazwyczaj najwyższe. Ceny znacznie spadają zaś w przypadku wakacji last minute – na około tydzień przed wyjazdem koszty znów stają się zdecydowanie niższe. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób mających dokładnie zaplanowany czas urlopu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here