Dlaczego warto spędzić wakacje na Malcie?

0
1798
Dlaczego warto spędzić wakacje na Malcie?

Malta jest jednym ze wspanialszych i jednocześnie popularniejszych kierunków wakacyjnych. Niemalże każdy miłośnik podróży musiał kiedyś myśleć o wyjeździe do tego niewielkiego państwa, kryjącego w sobie fantastyczne widoki i niezwykłe krajobrazy. Bo na Malcie nikt nie będzie się nudzić! To istny raj dla każdego fana błogiego lenistwa, wypoczynku i nicnierobienia. Państwo to słynie nie tylko z dostępu do morza czy przepięknych plaż, ale też wyjątkowo atrakcyjnych basenów, na których można szaleć od samego rana do późnego wieczora. A dlaczego jeszcze warto spędzić wakacje na Malcie? Co takiego trzeba koniecznie zrobić, będąc już w tym kraju?

Jednym z najsłynniejszych miast położonych na Malcie jest Mdina, nazywana również miastem ciszy. Niektórzy rozkochują się w niej tak bardzo, że gdy tylko nadarza im się taka okazja, odwiedzają ją po raz kolejny i specjalnie ponownie udają się na Maltę, by znów móc się przejść uliczkami tego zatopionego w ciszy miasteczka. Na pewno na każdym wywrze ono ogromne wrażenie! Dawniej to właśnie Mdina była stolicą Malty, dlatego nie może jej zabraknąć w żadnym wakacyjnym planie wycieczki. Umiejscowiono ją na wzgórzu, dlatego sama jej lokalizacja podnosi jej atrakcyjność. Oczywiście mimo iż Mdina nazywana jest przez wszystkich miastem ciszy, w sezonie (czyli przede wszystkim podczas lata i wiosny), na jej uliczkach potrafią robić się gigantyczne tłoki. Turyści próbują się przeciskać, bo każdy z nich chce jak najszybciej zobaczyć najciekawsze punkty ukryte w tym mieście. Dopiero wieczorem można odkryć prawdziwy urok Mdiny. W okolicach północy zapada w niej niezwykła cisza, która potrafi mrozić krew w żyłach lub zmuszać do pewnych refleksji. Idealne miejsce dla romantyków i myślicieli.

Wakacje na Malcie można jednak spędzić zupełnie inaczej, aby uniknąć tych tłumów turystów, którzy każdemu potrafią pogorszyć humor. Nie każdy ma bowiem ochotę na wyczekiwanie w długich kolekcjach do muzeów, wystaw czy nawet lokali gastronomicznych. Turyści poszukujący odpoczynku od innych osób i pragnący wypoczywać w bardziej spokojnych okolicach, koniecznie powinni skierować swoje kroki do miasteczka Marsaxlokk. Tam właśnie odnajdą to, czego szukają. Będą mogli rozsmakować się w cudownych krajobrazach, jednocześnie nie musząc ich podziwiać z całą szerzą innych turystów. Nareszcie spotkają się z prawdziwą ciszą, której brakuje nawet w mieście Mdina. Odpoczną od problemów, uspokoją swoje umysły i będą mieli okazję podziwiać naprawdę cudowne miejsca. A dodatkową atrakcją okażą się same lokalne budki i przydrożne restauracje. To właśnie w nich serwowane są najlepsze dania z owoców morza – nie oprze się im żaden łakomczuch!

Wakacje na Malcie można spędzić w różnorodny sposób. Niektórym bardziej będą odpowiadać plany wycieczek wypełnione samym zwiedzaniem i nastawione na odwiedzanie całej masy muzeów, podczas gdy inni usatysfakcjonują się wypoczywaniem na plaży. Niezależnie od tego, jak się je spędzi, każdemu powinni się one jednak bardzo spodobać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here