Książkowe lato.

0
1811
Książkowe lato.

Kiedy planujemy wyjazd wakacyjny, wybieramy miejsce, które możemy zarówno pozwiedzać, jak i odpocząć przy drinku, bądź dobrej lekturze. Jeżeli lubimy czytać, mamy nie lada problem i dylemat by wśród tylu książek wybrać te, które przeczytamy podczas naszego wypoczynku. Więc jakie książki na wakacje wybrać? To wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego rodzaju powieści lubimy. Fakt, że wakacje to czas odpoczynku i relaksu i raczej warto zabrać ze sobą lekką tematykę, ale można też wziąć coś cięższego, na przykład thriller, czy dobry dokument, jeżeli w takowych gustujemy. Najlepiej weźmy ze sobą taką lekturę, którą zawsze chcieliśmy przeczytać, a po prostu nie starczyło nam czasu, bądź na przykład nie była akurat dostępna w pobliskiej bibliotece. Możemy oczywiście ją kupić, ale wiadomo, że przed wakacjami liczymy każdy grosz, gdy chcemy dobrze i porządnie wypocząć, więc najlepiej wybrać się do biblioteki. Jeśli boimy się, że książka, którą zabierzemy ze sobą, nie spodoba nam się, bo nie znamy tego autora i nie wiemy, czy przypadnie nam do gustu, to weźmy jakiegoś znanego nam pisarza, którego język pisania doskonale znamy, a której jeszcze nie czytaliśmy.
Z bardzo lekkich i przyjemnych powieści polecam rodzimą pisarkę Magdalenę Kordel i jej książki o Uroczysku, dzięki którym można poczuć piękno polskich gór i krajobrazów, a małe miasteczko i jej mieszkańcy na pewno przypadną nam go gustu. Podobną tematykę ma inna książka Gabrieli Gargaś – Lato utkane z marzeń, polecana ostatnio przez wiele czytelniczek. Lekka, przyjemna lektura, przy której można oderwać się od codziennych problemów i warto ją zabrać ze sobą do walizki, bądź po prostu przebywając w domu w okresie wakacji usiąść z kawą i zacząć tą bieszczadzką przygodę razem z bohaterami tej książki. Jeżeli chodzi o zagranicznych pisarzy, tu również mamy ogromny wybór, a przecież wciąż pojawiają się nowe, ale jeden z najczęściej wybieranych tytułów wybieranych na letnie miesiące, to: Miłość i inne zadania na dziś autorki Kasie West. Lekka, dowcipna, książka, w której na pewno znajdziemy część siebie o samej. Miłośnikom cięższej lektury polecam Tatuażystę z Auschwitz, często recenzowaną na forach o tematyce literackiej. Jest to historia Lale Sokołowa, który w Auschwitz miał za zadanie tatuowanie więźniów, którzy tam przebywali na przedramionach numerów. Jest ona oparta na faktach, więc podczas czytania takich powieści zawsze towarzyszą nam duże emocje i takie historie przeżywamy razem z bohaterami. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się biografie napisane przez znane osoby, jedna z lepszych takich książek, to Wodecki. Tak mi wyszło, napisana przez Kamila Bałuka, oraz rozmowy ze Zbigniewem Wodeckim, które opisuje Wacław Krupiński. Możemy przeczytać o początkach sławy tego wspaniałego artysty, koncertach, życiu utkanego z chwil pięknych i czasem też tych gorszych.
Książka, jaką zabieramy ze sobą na wakacje, powinna być taka, że po jej przeczytaniu czujemy się lepiej, mamy radość w sercu i nadzieję, że zawsze będzie dobry dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here