Ile jest w stanie zarobić marynarz? – Zarobki marynarza

0
3765
marynarze

Zarobki marynarza uregulowane są w pewnym stopniu ustaleniami międzynarodowymi. Zależą od nich uwarunkowania rynkowe, a także Twoje własne cechy zawodowe. Wpływ na zarobki na takim stanowisku, ma również branża w której jesteś zatrudniony. Im jesteś mniej doświadczony oraz posiadasz niższe kwalifikacje zawodowe, tym zarobisz mniej. Przyjmuje się, że po około 3 latach rejsów przestajesz być tak zwanym ,,żółtodziobem”. Jeżeli chodzi o kwestie zarobkowe istotny jest również Twój staż zawodowy, który ma wpływ na awans na kolejne szczeble zawodowe. Podobnie wygląda to w zależności od rodzaju zlecenia. Więcej zarobimy w branży wydobywczej, paliwowej niż na przykład towarowej czy turystycznej. Ile jest w stanie zarobić marynarz? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-marynarz-sprawdz-zarobki-marynarzy/

Praca przy wielomiesięcznych kontraktach

Armatorzy zatrudniają Cię w oparciu o wielomiesięczne kontrakty. Podlegają one tym, że przez kilka miesięcy w roku nieustannie przebywamy na morzu. Jedynie za te miesiące, które zostały spędzone w pracy na statku zarobimy pieniądze. Nie zarabiamy wówczas, kiedy odpoczywamy w domu z rodziną. Od nas, ale i od podpisanych kontraktów zależy ilość miesięcy w roku, które pracujemy, a tym samym stawka, którą jesteśmy w stanie zarobić.

Zarobki marynarza– jak wygląda to w liczbach?

Wysokość zarobków marynarza związana jest z ustaleniami Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu. Według niego, minimalna pensja, którą powinniśmy zarabiać na takim stanowisku jest to 1100 amerykańskich dolarów. Ile marynarze zarabiają realnie? Są to kwoty w okolicach 1100 – 2000 dolarów. Nieco bardziej doświadczeni marynarze mogą liczyć na zarobki znajdujące się w granicach 1300 – 2200 dolarów. Najwięcej są w stanie zarobić osoby, znajdujących się na stanowiskach kierowniczych. Starszy oficer może liczyć na wynagrodzenie znajdujące się w granicach od 5000 do 7000 dolarów, a kapitan zarobił najwięcej, ponieważ nawet 10 000 dolarów miesięcznie.

Zobacz też: http://www.quality-hotels.pl/marynarz-gdzie-szukac-zatrudnienia-marynarz-na-samozatrudnieniu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here