Wróg numer 1 nad jeziorem

0
1167
Wróg numer 1 nad jeziorem

Lato i kojarzące się z nim wakacje to czas wyczekiwany przez większość uczniów i urlopowiczów. Przywodzi na myśl dużo ciepłych chwil i zabawnych momentów, przeżytych ze znajomymi i rodziną. Nic dziwnego, że co roku rodziny planują na miarę swoich możliwości jakiś fajny wyjazd. To gdzie odbędzie się urlop jest bardzo mocno zależne od budżetu podróżnych. Niektóre rodziny stać na bogatszy wyjazd za granicę kraju lub nawet kontynentów, inni zwiedzają Polskę, w której na prawdę jest co oglądać, a jeszcze inni szukają czegoś blisko domu.

Jedną z najtańszych form urlopu mogą być wakacje nad jeziorem. Brzmi nudno? A wcale nie musi tak być! Zacznijmy od sposobu dostania się nad jezioro. Można po prostu zapakować rodzinę i znajomych a następnie pojechać na brzeg jakiegoś jeziora i robić namiot lub wynająć domek. Jest tez inna opcja. W Polsce sporo rzek przepływa przez jeziora, wiec do celu wypoczynku, jak najbardziej da się dostać… kajakiem! Koszt spływu kajakowego nie jest duży, a daje niezapomniane wrażenia. Oczywistym jest, że niektórych hamować może strach, lecz jeśli takich oporów nie ma to bardzo dobra droga nad jezioro. Każdy uczestnik spływu powinien od osoby, od której wypożyczane są kajaki, dostać kapok w odpowiednich rozmiarach dla zachowania bezpieczeństwa.
Jakie atrakcje może dać jezioro? Wędkowanie to idealna rozrywka dla panów (panie specjalnie za nią nie przepadają), która poza relaksem może dostarczyć świeżą rybkę na grilla lub ognisko.
Jeżeli wyjazd nad jezioro był podyktowany chęcią spędzenia czasu bliżej natury, to zamiast drewnianego domku z aneksem kuchennym i łazienką należy zdecydować się na namiot. Decydując się na biwak trzeba pamiętać o paru rzeczach jakie mogą popsuć humor. Pierwsza z nich to komary, które królują nad wodami jezior. Ciężko się od nich opędzić. Odpowiedni środek przeciwko owadom i rozpalone ognisko to podstawowa ochrona nad jeziorem przed tymi stworzeniami. Druga z tych rzeczy to pogoda. Niebezpiecznie jest jeżeli jezioro znajduje się w lesie i rozpęta się wiatr albo burza. W takich wypadkach namiot to zbyt duże ryzyko i lepiej z niego zrezygnować. W nocy nawet latem potrafi się mocno ochłodzić, więc aby nie wrócić z wypoczynku z katarem, należy zabezpieczyć się w odpowiednią ilość ciepłych koców i śpiwór.

Wszystko ma swoje wady i zalety. Pobyt nad jeziorem może stać się naprawdę magiczny. Niepowtarzalny klimat jaki daje ognisko i zapach wody, lasu przy akompaniamencie gitary oraz woni pieczonej kiełbaski to chwile, dla których warto żyć. Odpoczynek na łonie natury jest bardzo potrzebny współczesnym ludziom, na co dzień zamkniętym w betonowych miastach z często szkodliwym powietrzem. Niezależnie od tego, gdzie na wakacje wybiera się urlopowicz to zawsze powinien mieć na względzie swoje bezpieczeństwo. Ilość złych rzeczy jaka może spotkać człowieka na wakacjach jest przygniatająca, nie oznacza to jednak że nie można nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy, aby wyjeżdżając nie zapomnieć swojej głowy i nie dać się ponieść zbyt dużej ilości alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here