Wakacje w Polsce idealnym sposobem na niskobudżetowy relaks.

0
1925
Wakacje w Polsce idealnym sposobem na niskobudżetowy relaks.

Wraz ze wzrostem popytu na usługi turystyczne, wzrasta również ich poziom i dostępność. Okres wakacyjny umożliwia ludziom podróżowanie w różne miejsca na świecie oraz odwiedzenie pięknych i wyjątkowych miejsc. Niekoniecznie jednak wczasy muszą wiązać się z opuszczaniem kraju. Coraz większą popularność zyskują wakacje w Polsce. Różnorodność krajobrazów pozwala bowiem na odpoczynek zarówno aktywny jak i bierny. Niewątpliwą zaletą jest także brak konieczności wymiany walut, co sprawia, że tego typu wakacje mogą być nawet niskobudżetowe.
Polska oferuje swoim położeniem wiele możliwości spędzania czasu. Dla entuzjastów plażowania, nurkowania czy zwykłych miłośników morza i wody, kraj oferuje swoją północną część. Wybrzeże należy do miejsc obleganych przez turystów i przy odwiedzeniu północy Polski trzeba nastawić się na cierpliwość, nieco wyższe ceny oraz wysokie zaludnienie na plażach.
Dla osób poszukujących spokoju podczas dni wolnych od pracy, polecane są Mazury. Jest to kraina jezior słynąca z ich dużej ilości, co wiąże się z mniejszą ilością turystów. Jest to miejsce idealne na camping oraz umożliwia naukę żeglarstwa, a nawet zdobycie patentu żeglarskiego. W tym celu organizowane są wyjazdy zorganizowane, na których wszystkimi formalnościami zajmą się organizatorzy.
Miejscem, które umożliwi odpoczynek aktywny są niewątpliwie góry. Wakacje w Polsce pozwalają na zdobycie wielu szczytów górskich i podziwianie wielu różnorodnych wypiętrzeń datowanych na różne okresy. Najstarszymi łańcuchami górskimi w kraju są Sudety i Góry Świętokrzyskie. Ich najwyższymi szczytami są Śnieżka oraz Łysica. Obie są także wpisane na listę szczytów, które należy odwiedzić w celu zdobycia Korony Gór Polski. Do wykonania tego zadania stworzona została specjalna książeczka, w której każda strona reprezentuje jeden z dwudziestu ośmiu szczytów koniecznych do zdobycia, w celu uzyskania tytułu zdobywcy. Śnieżka jest trzecim pod względem wysokości, szczytem w książeczce. Góruje nad nią jedynie Babia Góra i Rysy, które są najwyższym szczytem w Polsce, a ich wysokość liczy dwa tysiące czterysta dziewięćdziesiąt dziewięć metrów nad poziomem morza. Należy jednak nadmienić, że najwyższy ich wierzchołek leży tuż za granicą kraju i liczy on cztery metry więcej niż wierzchołek po stronie Polskiej. Najpopularniejszym pasmem odwiedzanym przez turystów są Tatry, w których właśnie leżą Rysy. Nie warto szukać w nich jednak spokoju i ciszy, ponieważ turyści właśnie Tatry wybierają za swój cel wakacyjny. Dużo spokojniejszym pasmem jest Beskid Żywiecki oferujący szczyty niższe, ale oferujące równie piękne krajobrazy.
Odpoczynek w górach jest wyborem dla osób aktywnych, ale także niskobudżetowym. Otóż poza zapłatą za wstęp na teren parku narodowego, nie musimy ponosić żadnych kosztów w związku z pobytem w górach. Dodatkowymi wydatkami okazać się może jedynie nocleg i jedzenie na przykład w schroniskach górskich, które często podnoszą ceny proporcjonalnie do wysokości nad poziomem morza na jakiej się znajdują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here