Wakacje w luksusie.

0
1842
Wakacje w luksusie.

W trzeciej części kultowego polskiego filmu o perypetiach rodzin Kargulów i Pawlaków jest scena na pokładzie statku pasażerskiego, w której nieumiejący odnaleźć się w nowej sytuacji Pawlak ma pretensje do swojego sąsiada o to, że „musi męczyć się w tym luksusie!”
Każdy z nas oglądając tę scenę chciał zamienić się z Pawlakiem miejscami. Rejs wygodnym, nowoczesnym transatlantykiem, mieszanka języków, ras, kultur. Niezwykłe, wykwintne jedzenie. Świat luksusu, dyskretnego blasku brylantów, zimnego szampana. Taki rejs to ekskluzywne wakacje, o których marzą miliony ludzi na całym świecie.
Na czym właściwie polega ekskluzywność? Co decyduje o tym, że za taki uznamy nasz wyjazd na urlop? Okazuje się, że nie ma jednej definicji na ten rodzaj wakacji.
Jeszcze nie tak dawno ekskluzywne wakacje spędzali nasi rodacy w Egipcie. W porównaniu z tymi, którzy jeździli „tylko” do Bułgarii, ich podróż nosiła znamiona niezwykłości, luksusu, niebanalności.
Miłośników egipskich klimatów przebili szybko podróżujący na Wyspy Kanaryjskie. Wczasy na Kanarach oznaczały pobyt w świecie niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika.
Te miejsca dzisiaj nie robią na nikim wrażenia. Dostępne za stosunkowo niewielką cenę są popularnymi, bardzo często wybieranymi kierunkami przez znaczną ilość podróżujących.
Można wysnuć wniosek, że ekskluzywność wiąże się nierozerwalnie z czymś tak bardzo odległym, wyjątkowym, drogim, że aż niedostępnym dla przeciętnych.
Ekskluzywne wakacje należy rozumieć jako wakacje dedykowane konkretnej, wąskiej grupie klientów touroperatorów. Takie wakacje na zamówienie, szyte na miarę, spełniające wysokie wymagania stawiane przez bardzo wymagających klientów.
Na wakacje ekskluzywne najczęściej wyjeżdża się daleko. Wymagający klienci poszukują miejsc ciepłych, spokojnych, w pięknych okolicznościach przyrody. Najczęściej chcą mieszkać w małych hotelach, albo w apartamentach hotelowych z własnym basenem czy plażą. Wielu gości prosi o indywidualną obsługę kelnera, barmana, a nawet kucharza.
Są goście, którzy w czasie wakacji odbywają treningi mentalne, motywacyjne i mają swojego trenera.
Nasi rodacy poszukujący miejsc ekskluzywnych często upewniają się, że są one niezbyt często odwiedzane przez innych rodaków. Lubimy pochwalić się po powrocie sąsiadowi czy współpracownikom pobytem w miejscu, którego nazwy niektórzy nawet nie potrafią wymówić albo wskazać go na mapie. Niezwykłość naszych wakacji polegać ma przecież na wzbudzeniu podziwu i zazdrości innych.
Luksusowy wakacyjny wypoczynek możemy zacząć już na lotnisku. Najpierw odprawa bez kolejki dla klasy biznes, a potem lot w wygodnym fotelu, bez kopiącego w oparcie dzieciaka za naszymi plecami. Z lotniska limuzyna zawiezie nas do hotelu. Powitalny drink, obsługa bezszelestnie i z uśmiechem zajmująca się nami i naszymi bagażami. Pokój wielkości przeciętnego polskiego mieszkania i widok z okna zapierający dech w piersiach.
Dla niektórych ekskluzywne na wakacjach powinny być nie tylko miejsca, ale także forma wypoczynku. Kursy gotowania prowadzone przez znanych w świecie szefów kuchni, joga, pilotaż samolotu, nurkowanie, warsztaty teatralne ze znanym celebrytą, szkolenie biznesowe u znanego specjalisty od wizerunku medialnego to tylko przykłady propozycji dla poszukujących niezwykłych doznań i przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here