Ubezpieczenie na wakacje

0
1725
Ubezpieczenie na wakacje

Planujesz urlop? Chcesz się zabezpieczyć przed poniesieniem dodatkowych kosztów w przypadku zachorowania podczas wakacji? W takim razie warto przed wyjazdem na urlop pochylić się nad tematem ubezpieczenia na wakacje.

Ubezpieczenie na wakacje – informacje ogólne

Obecnie zakup ubezpieczenia na wakacje jest bardzo prosty i szybki Ubezpieczenie na wakacje można zakupić online za pośrednictwem strony internetowej zakładu ubezpieczeń. Co raz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego online. Przechodząc zaś do tematu ceny takiego ubezpieczenia, należy zauważyć, że cena ta nie jest wysoka w porównaniu do ochrony, jaką otrzymujemy w zamian. W internecie dostępne są porównywarki ubezpieczeniowe, za pomocy których możemy porównać zakres ubezpieczenia i cenę ubezpieczenia na wakacje, oferowanych przez różne zakłady ubezpieczeń i wybrać dla siebie najbardziej atrakcyjną ofertę.

Ubezpieczenie na wakacje – zakres ochrony

Ubezpieczenie na wakacje pokrywa:

*koszty leczenia za granicą
*koszty ratownictwa
*koszty transportu do kraju
*koszty utraty bagażu

Należy mieć na uwadze, że koszty leczenia za granicą są wysokie. Czasem zdarza się tak, że transport do kraju, po poważnej chorobie lub wypadku, który wydarzył się za granicą może odbyć się jedynie specjalistycznym, medycznym środkiem transportu, co dodatkowo generuje bardzo wysokie koszty. Dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na wakacje. Wówczas wszystkie te koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, bez obciążania swojego budżetu. Dodatkowo posiadanie takiego ubezpieczenia gwarantuje Ci to, że ubezpieczyciel będzie na bieżąco pokrywał koszty leczenia, pomoże Ci w zorganizowaniu opieki i pomocy medycznej za granicą. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię ubezpieczyciela, a wówczas dedykowany zespół do obsługi ubezpieczeń turystycznych zajmie się resztą.

Ubezpieczenie na wakacje – koszty

Koszt zakupu ubezpieczenia zależy od kilku czynników. Do kluczowych należy zaliczyć:
– ilość dni na które wykupujesz ubezpieczenie
– w jakim celu jedziesz na wakacje ( turystycznie, uprawiania sportów zwykłych czy sportów ekstremalnych)
– fakt czy chorujesz czy też nie na choroby przewlekłe
– wiek
Ponadto koszt zależy też od zakresu ubezpieczenia, czyli tego od czego będziemy ubezpieczeni ( czy tylko od kosztów leczenia, czy też od innych rzeczy, jak na przykład kosztów transportu, ratownictwa, utraty bagażu). Ponadto od sumy ubezpieczenia,czyli od wysokości maksymalnej kwoty, jaką będziemy mogli otrzymać od ubezpieczyciela, gdy do zdarzenia dojdzie. Należy wskazać, że na tygodniowy urlop jesteśmy w stanie kupić ubezpieczenie za kwotę od 20 do 50 zł, a oczywiście finalna cena zależy od wyżej wymienionych czynników.

Ubezpieczenie na wakacje – podsumowanie

Z powyższego widzimy, że zakup ubezpieczenia jest jedną z ważniejszych czynności, które powinniśmy wykonać przed planowanym urlopem. Co więcej jak już przystąpimy do zakupu ubezpieczenia na wakacje powinniśmy szczegółowo przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia, określające na jakich warunkach zawarliśmy ubezpieczenie, tak aby uniknąć niemiłych niespodzianek gdy do zdarzenia już dojdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here