Turcja nie tylko z telenowel

0
1218
Turcja nie tylko z telenowel

Turcja to ostatnio często obierany kierunek wakacji. Wykresy pokazują, że w tym roku Polacy najchętniej wybierali się na odpoczynek do Bułgarii, Grecji oraz właśnie Turcji. Mowa tu oczywiście o wakacjach organizowanych przez biura podróży. Stało się tak zapewne dzięki niskim cenom, jakie zaskoczyły wszystkich, szczególnie jeśli chodzi o tak egzotyczny kraj i daleki od naszej kultury jak Turcja. Specjaliści przewidują, że w kolejnym roku nie będzie inaczej. Znów te trzy kraje będą znacznie przodowały w rankingach.
Wakacje w Turcji to doskonały pomysł dla osób ciekawych świata i żądnych przygód. Najpierw warto oczywiście nieco przestudiować zwyczaje tam panujące i ogólną sytuację polityczną. Powszechnie wiadomo, że istnieją rejony,w których wciąż dochodzi do buntów, powstań i walk zbrojnych. Między innymi dlatego ceny są tak zachęcające turystów. To jednak doskonała okazja na tanie i cudowne wakacje. Bezpodstawne są obawy, że coś może nam się stać podczas wypoczynku w Turcji. Polskie ministerstwo dba o swych obywateli i stale monitoruje sytuację w tamtejszym rejonach. Z pewnością nie dopuści, by do miejsc niebezpiecznych odbywały się wycieczki. To samo gwarantują biura podróży, aczkolwiek warto korzystać z usług tych najbardziej znanych i lubianych przez turystów. Wtedy mamy pewność, że wszystko przebiegnie bez problemów.
Skoro kweistię bezpieczeństwa mamy już omówioną, przejdźmy do zagadnienia o kulturze. Być może wiele osób bacznie obserwuje telenowele tureckie, które w ostatnim czasie powoli zawładnęły naszą telewizją. Patrząc na nie, możemy wywnioskować, że Turcja to dość konserwatywny kraju, mimo iż żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. I rzeczywiście tak jest. Oczywiście wszystko zależy, o jakim regionie mowa. Na przykład tak duże miasto jak Stambuł z pewnością jest mniej konserwatywne aniżeli małe wsie położone na obrzeżach Turcji, gdzie kultura międzynarodowa nie zdążyła jeszcze dotrzeć, a sami mieszkańcy są bardzo mocno związani ze swymi tradycjami. Inteligentny podróżnik z pewnością przed wylotem do Turcji zapozna się z z panującymi tam zasadami i zwyczajami po to, by nie obrazić przypadkiem Turków. Mają oni bowiem wiele swoich gestów, które w naszej kulturze mogą oznaczać zupełnie coś innego niż dla nich. Podczas krótkiej pogawędki możemy nieświadomie powiedzieć lub zrobić coś nieodpowiedniego. Aby tego uniknąć, warto poświęcić trochę czasu, by poznać ich kulturę.
Będąc w Turcji, nie sposób nie pójść na tradycyjny targ. Można na nim dostać świeże, przepyszne owoce i warzywa typowe dla tamtych regionów. Gwar tam panujący, przyjazny klimat i mnóstwo wesołych kolorów z pewnością zrobią na każdym turyście olbrzymie wrażenie. Warto dodać, że Turcy są bardzo przyjaznymi ludźmi i niezwykle skorymi do pomocy, szczególnie jeśli widzą obcokrajowca.
Podsumowując, wakacje w Turcji to doskonały sposób na spędzenie miłego urlopu w iście egzotycznym klimacie, zasmakowanie pysznych owoców prosto z drzew i cudownej tureckiej kuchni. Dodatkowo mamy okazję obserwować całkiem obcą dla nas kulturę, a jakże niezwykłą i interesującą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here