Gdzie pojechać na wakacje w październiku?

0
1812
Gdzie pojechać na wakacje w październiku?

Sezon wakacyjny trwa cały rok. Warto zaplanować wakacje i urlop w miesiącach jesiennych. Będziemy mieć większą pewność, że w pracy dostaniemy wolne, ponieważ wszyscy będą praktycznie już po wakacjach. Dodatkowo możemy liczyć na mniej osób w miejscu docelowym oraz na zniżki i rabaty. Październik może być także ciepły i słoneczny. Szczególnie jeżeli planujemy urlop poza granicami Polski. Zatem, gdzie na wakacje w październiku najlepiej pojechać?

Warto wybrać do Grecji. Na greckich wyspach w październiku możemy cieszyć się piękną pogodą. Morze również będzie zachęcać do kąpieli. Plusem takiego wyjazdu będzie to, że nie nie będzie aż tylu turystów co w lecie. Nie będziemy czekać długo w kolejkach do atrakcji turystycznych, zarezerwujemy sobie wybrany pokój w hotelu. Możemy pojechać zarówno na Kretę, Rodos, ale także do Aten. Temperatura powietrza w Grecji w październiku to około 25 stopni Celsjusza i tyle samo ma temperatura wody. Dlatego osoby, które źle znoszą upały świetnie będą mogły spędzić wakacje w Grecji w miesiącach jesiennych. Dodatkowo wiele atrakcji będzie już tańszych.

Dobrym wyborem będzie także Toskania. Jest to kraina położona w środkowych Włoszech, nad morzem Liguryjskim i Tyrreńskim. Łagodny klimat pozwala cieszyć się świetną pogodą aż od marca do późnego października. Region Chianti słynie z winnic i średniowiecznych miasteczek. Plaże w większości są piaszczyste. Do regionu Toskanii należy też słynna wyspa Elba. Średnia temperatura w Toskanii w październiku to około 21 stopni Celsjusza. „W górzystej części Toskanii popularnością cieszą się wiejskie gospodarstwa agroturystyczne. Często z prywatnymi basenami i winnicami”. Będzie to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie przyrodę, spokój i chcą odpocząć od zgiełku miasta.

Hiszpania również jest warta odwiedzenia w październiku. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Teneryfa. Jest to najludniejsza wyspa hiszpańska, a zarazem największa. „Obszar znany jako Costa Adeje (…) ma największy potencjał turystyczny (hotele, centra handlowe, pola golfowe, restauracje, parki wodne i zwierzęce, obiekty kulturalne oraz piaszczyste plaże). Znane jest także miasto Candelaria; jest to miejsce popularnych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej z Candelaria, patronki Wysp Kanaryjskich”. Słońce świeci tutaj praktycznie cały rok. Jeżeli chodzi o temperaturę w październiku to możemy się spodziewać 26 stopni Celsjusza. Znajdziemy tutaj także piaszczyste plaże.

Jeżeli chcemy spędzić wakacje poza Europą to idealnym miejscem będzie Maroko. Jest to kraj położony w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. W październiku nie ma już w Maroku upałów i temperatura oscyluje w granicach 25 stopni Celsjusza. W październiku na marokańskim wybrzeżu są najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Możemy także poznać zupełnie inne smaki kulinarne. Kuchnia marokańska wyróżnia się obecnością w potrawach takich składników jak oliwki, bakłażany, cukinie, orzechy, pomidory oraz różnymi przyprawami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here