Super wakacje.

0
2330
Super wakacje.

Wakacje. Czekamy na nie cały rok. Odkładamy pieniądze, wertujemy katalogi biur podróży, czytamy blogi obieżyświatów. I bardzo pragniemy spędzić super wakacje w niezwykłym miejscu.
Zanim jednak to nastąpi, trzeba się trochę wysilić. No chyba, że ktoś za najlepsze wakacje uzna błogie lenistwo w zaciszu swojego domu. Wówczas wystarczy mieć tylko urlop w pracy czy wolne w szkole i można wypoczywać.
Opcja domowego nic nierobienia, na szczęście, nie dotyczy wszystkich. Większość z nas czas wolny od pracy lub nauki wykorzystuje na podróże i wypoczynek w miejscach czasem znacznie odległych od domu.
Aby nasze wakacje były naprawdę udane, trzeba się do nich starannie przygotować.

Zaczynamy od ustalenia terminu. Jeśli jesteśmy singlami, to jedziemy wówczas, kiedy sami chcemy. Pod warunkiem, że szef da nam wolne. Warto zadbać o wpisanie terminu naszego urlopu do planów urlopowych sporządzanych, zgodnie z prawem pracy, w kadrach naszej firmy. Jest to prawie stuprocentowa gwarancja uzyskania urlopu w zarezerwowanym terminie. Rodziny, grupy przyjaciół muszą ustalić termin wakacji wspólnie.

Termin już jest. Teraz zastanówmy się jak chcemy wypoczywać. Forma wakacyjnego relaksu zależy od naszych osobistych preferencji. Jedni lubią leżakowanie nad basenem w zatłoczonym kurorcie, inni dyskretną elegancję starych pensjonatów. Są wśród nas miłośnicy przepychu marmurów luksusowego spa, albo zwolennicy aktywnego wypoczynku z dala od cywilizacji. Możemy też pojechać na wczasy czy obozy tematyczne – wakacje mogą stać się okazją do zdobycia nowej wiedzy czy umiejętności na wczasowym kursie gotowania, tańca, pilotowania helikoptera, jazdy konnej, języka obcego i wielu, wielu innych.
Jeśli jedziemy z rodziną lub w grupie koleżeńskiej, to formę wyjazdu ustalmy wspólnie. Dokonanie wyboru za kogoś, bez konsultacji czy bez wiedzy na temat oczekiwań naszych współtowarzyszy podróży, może skończyć się klęską. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy bardzo aktywny fizycznie facet zabierze na ekstremalny rafting po egzotycznej rzece swoją delikatną narzeczoną, która woli wypoczynek nad oceanem, a największym wysiłkiem fizycznym, który wykonuje są spacery po plaży. Dla żadnej z tych osób na pewno nie będą to super wakacje.

Jeśli termin i forma wybrane, to pozostaje decyzja dokąd. Kierunki wyjazdów krajowych lub zagranicznych są tak różnorodne, jak marzenia ludzi. Wybór miejsca ograniczają tylko czas jakim dysponujemy i pieniądze, które możemy wydać na wakacje. Jeśli mamy jednego i drugiego pod dostatkiem, to w wyborze miejsca na wakacje marzeń może nas ograniczyć tylko wyobraźnia.

Aby nie popełnić błędu, który nasze wakacje zamieni w koszmar, warto skorzystać z usług doświadczonych firm zajmujących się sprzedażą usług turystycznych. Sprawdźmy, czy wybrany przez nas touroperator znajduje się w spisie Polskiej Izby Turystyki. Upewnijmy się co do odpowiedzialności biura w przypadku różnych losowych zdarzeń. Przeczytajmy opinie na forach i blogach. Zadajmy pracownikom biura wszystkie te pytania, które zawierają kwestie istotne dla nas i naszej rodziny. Uważnie przeczytajmy umowę – nie wstydźmy się, gdy nie zrozumiemy jej treści. Pracownik dobrego biura podróży bez problemu wyjaśni nam wszystkie zapisy i tym samym rozwieje nasze wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here