Różne kultury w różnych krajach

0
1951
Różne kultury w różnych krajach

Jeżeli mamy wolne w pracy i mamy okazję na nieco dłuższy urlop albo po prostu kochamy podróże i lubimy rozmawiać w obcych językach, z różnymi ludźmi reprezentującymi różne kultury, to warto wyjeżdżać możliwie jak najczęściej na wakacje za granicą. Na świecie do poznania jest bardzo dużo. Mimo że wszyscy jesteśmy ludźmi, to różni nas bardzo wiele. Pomijając poszczególne kontynenty, nawet w Europie różne kraje mają swoje tradycje i kulturę. Jest różnica, chociażby między katolikami i protestantami w postrzeganiu kwestii, które prowadzą ich przez życie. Najważniejszą rzeczą u protestantów jest predestynacja, więc wolą Bożą możesz pójść do nieba jako nagrodę lub do piekła jako karę. Najważniejsze dla protestanckiej religii jest ciężka praca przez całe życie. W religii katolickiej ważniejsze jest cierpienie z powodu grzechów, jak i argument, że ludzie mają wolną wolę. Możemy również dzielić Europę ze względu na strony, po których leżą kraje – wschodnia i zachodnia. Ogromny wpływ na różnice kulturowe między tymi regionami miała także historia. Strona wschodnia cierpiała bardzo z powodu zależności Związku Radzieckiego i komunistycznego. To jest powód, dla którego kraje bloku radzieckiego mają gorszą sytuację ekonomiczną i dopiero teraz zaczęły się porządnie rozwijać i gonić dobrze rozwinięte kraje zachodu, ale jest tutaj także też problem z mentalnością. Wiele osób może mieć problem z ich indywidualnymi potrzebami, zmianami pracy i potrzebą adaptacji do zmian, ponieważ byli przyzwyczajeni, że mieli tylko jedną pracę w swoim życiu i chcą ustabilizować życie przy nie tak wielu zmianach. Różnice widoczne są również w zmianach stylu życia. Ludzie ze wschodu – na przykład – z Polski są bardzo nieufni wobec zmian w życiu społecznym. Wiele osób nadal trzyma się tylko jednego zbioru zasad, które mają korzenie w bardzo narodowych i tradycyjnych elementach. Jest to również powód, dla którego w takich krajach wielu ludzi jest tak sceptycznie nastawionych do Unii Europejskiej. Mimo że organizacja ta daje nowe możliwości, nakłada również ograniczenia, nakładając ich prawo na prawo krajowe.
Nie oznacza to, że wszyscy ludzie z tego samego kraju mają te same poglądy. Istnieją również różnice regionalne. Ludzie z różnych regionów krajów mają własne dialekty, które mogą być tak różne od typowego języka kraju. Mają też swoje nawyki, muzykę lub strój. Czasami może to być również problem, gdy region czuje się zupełnie inaczej niż w innych krajach, takich jak Szkocja w Wielkiej Brytanii czy Katalonia w Hiszpanii.
Główna kwestia dotycząca tożsamości polega na tym, że nawet jeśli mamy coś wspólnego, państwo lub region, wszyscy mają swoją własną tożsamość. Każde przypadkowe doświadczenie może nam dać coś, co powoduje, że jesteśmy różni. Może nas to wiele nauczyć, ale i my mamy potem pewien kapitał doświadczeń, dzięki czemu możemy przekazać swoje wartości i swoją wiedzę innym. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i ważne, żebyśmy ze swoich zasobów odpowiednio korzystali, a nie odgradzali się od innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here