Podróże last minute

0
1917
Podróże last minute

Wśród Polaków coraz powszechniejsze stało się kupowanie wycieczek wakacyjnych na ostatnią chwilę. Podróże last minute skierowane są do osób elastycznych, które potrafią podejmować szybkie decyzje oraz mają możliwość wzięcia dłuższego urlopu praktycznie z dnia na dzień. Są to wycieczki, które wynikają z chęci sprzedaży przez organizatora, ostatnich wolnych miejsc. Podstawową zaletą podróży last minute jest dużo niższa cena od pierwotnej. Obniżki wynoszą czasem nawet 35%, a w przypadku wycieczek kupowanych dzień przed wyjazdem można znaleźć promocje wynoszące do 75%. Wielkość rabatu zależy od biura podróży oraz czasu, jaki pozostał do wyjazdu. Ze względu na powyższe, podróże last minute pozwalają znacznie zaoszczędzić na wyjeździe urlopowym. Umożliwiają one również, osobą mniej zamożnym, na odwiedzenie miejsc, które w pierwotnej cenie były poza ich zasięgiem. Kolejną zaletą takich wycieczek jest to, iż oferta i atrakcje czyli np. zakres wyżywienia, dostęp do basenów i spa, wycieczki nie różnią się od tych, które zawierają wycieczki kupione w trybie normalnym bądź first minute.
Podróże last minute mają również wiele wad. Podstawową z nich jest niemożność wyboru miejsca na wczasy, ponieważ zazwyczaj są to kraje najmniej atrakcyjne pod względem kosztów, bezpieczeństwa lub atrakcji turystycznych. W ostatnich latach podróże last minute dotyczą przede wszystkim krajów arabskich, takich jak Egipt i Tunezja. Sporo wycieczek można znaleźć również do państw, gdzie mają miejsce zamachy oraz zamieszki czyli np. Grecja i Tunezja. Podróże last minute wiążą się również często z brakiem możliwości wyboru pokoju hotelowego, a co za tym idzie możemy przez dwa tygodnie urlopu oglądać z okna parking lub ścianę sąsiedniego budynku. Problem pojawia się również w chwili gdy chcemy podróżować większą liczbą osób, ponieważ na ostatnią chwilę może nie udać nam się uzyskać potrzebnej liczby miejsc. Podróże last minute nie są także skierowane do osób, które mają fobie związane z lotem samolotem i muszą mieć odpowiednie miejsce np. z przodu lub z tyłu samolotu, przy oknie lub od środka. Będąc bowiem jednymi z ostatnich, którzy kupują wycieczkę, nie będziemy zazwyczaj mieli możliwości wyboru miejsc podczas lotu, zostaną nam przydzielone ostatnie wolne siedzenia.
Decydując się na podróże last minute warto jest poświęcić chwilę i przejrzeć i porównać dostępne oferty. Tak jak w przypadku kupna wycieczek w normalnym trybie należy sprawdzić opinie o organizatorze, a także warto decydować się na sprawdzone i popularne biura podróży, ponieważ łatwo paść ofiarą oszustów. Wskazane jest również porównanie cen wycieczek last minut z cenami wycieczek kupowanych z wyprzedzeniem. Zdarza się bowiem, że organizatorzy tylko nieznaczenie obniżają cenę, a nazwa last minute ma przyciągnąć klienta.
Jeżeli więc jesteś osobą elastyczną, chcącą zwiedzać świat nie wydając na to fortuny, a zobowiązania zawodowe pozwalają Ci na spontaniczne wyjazdy, to podróże last minute są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWygodne wakacje
Następny artykułDo Singapuru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here