Grenlandia wyprawy na zachodnie wybrzeże

0
2427
Grenlandia wyprawy na zachodnie wybrzeże

Grenlandia to jedno z niewielu pozostałych na świecie miejsc, gdzie dzika natura panuje ponad ludźmi. Od wieków rządzi ona tą zjawiskową krainą wiecznego lodu – tak nazywa się Grenlandię, ponieważ ponad 80 procent jej powierzchni pokrytych jest lodem. Jednak krajobraz wyspy jest urozmaicony i częściowo występuje tam zieleń. Grenlandia to największa wyspa świata, oferująca odkrywcom niesamowicie piękne widoki, ale także ukojenie i odpoczynek do zgiełku hałaśliwych miast. Obcowanie z dziką, lecz piękną naturą to główny powód, dla którego wyprawy na Grenlandię będą trafnym wyborem. Sprawnie zaplanowana wyprawa na Grenlandię z Logos Tour to gwarancja niezapomnianej przygody!

Kangerlussuaq – brama do Grenlandii

Kangerlussuaq to mała miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy. Nazywana jest ona „bramą do Grenlandii”, ponieważ to właśnie stąd wyrusza wiele wypraw na Grenlandię. Warto wiedzieć, że bezchmurne niebo występuje tutaj przez ponad 300 dni w roku, co w okresie od października do kwietnia daje idealne warunki do podziwiania zorzy polarnej. Znajduje się tu również lotnisko i muzeum prezentujące historię Kangerlussuaq – miasta, które niegdyś było amerykańską bazą.

Nuuk – stolica pośród morza i gór

Nuuk to stolica oraz największe miasto Grenlandii, jednak tamtejsze standardy ilości mieszkańców w miastach, różnią się od standardów, które znamy, bo Nuuk zamieszkuje jedynie około 17 tysięcy osób. Miasto stale się rozwija i przybywa tu ludności. Przebywając w mieście możemy podziwiać ogromną górę Sermitsiaq, którą dostrzeżemy patrząc na północny-wschód. Budynki w mieście zachowują styl charakterystyczny dla całej Grenlandii – kolorowe domki wśród śniegu, gór i morza to naprawdę zjawiskowa sceneria, którą trzeba zobaczyć. W mieście znajduje się Muzeum Narodowe Grenlandii, pokazujące eksponaty związane z historią i kulturą grenlandzkiego osadnictwa. Z portu w Nuuk wypływają statki rejsowe – jeden z takich rejsów znajdziemy na stronie Logos Tour.

Sisimiut – całoroczny port

Sisimiut to drugie największe miasto Grenlandii, położone na północ od stolicy i zamieszkane przez około 5 tysięcy mieszkańców. Idealnym sposobem na dotarcie tam, a jednocześnie podziwianie piękna wybrzeża, jest rejs statkiem z Nuuk, dający okazję obserwowania skalnych formacji, lodowców, lokalnych portów oraz życia mieszkańców grenlandzkich osad. W Sisimiu znajduje się port, który działa przez cały rok. Warto także wiedzieć, że odbywają się tutaj wyścigi psich zaprzęgów!

Ilulissat – miasto pośród lodowych rzeźb

Ilulissat to miasto portowe otoczone niesamowitymi rzeźbami gór lodowych, stworzonych przez samą naturę. Miasto położone jest 2 kilometry od ujścia Fiordu Ilulissat, mierzącego około 40 kilometrów długości. Na jego wschodnim krańcu znajduje się lodowiec Jakobshavn Isbræ – najszybciej przesuwający się lodowiec świata, który codziennie przemieszcza się o ponad 20 m, a uchodząc do morza, produkuje rocznie 20 bilionów ton gór lodowych. W Ilulissat hodowane są psy, które później rywalizują w wyścigach psich zaprzęgów. W mieście znajdują się również restauracje, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. Będąc w Ilulissat warto zajrzeć do muzeum słynnego polarnika Knuda Rasmussena. Miasto ma niepowtarzalny klimat, stworzony przez jego piękne położenie wśród gór lodowych oraz starą zabudowę portową.

Warto wybrać się także w rejs do Disko Bugt w poszukiwaniu wielorybów!

Oprócz powyższych atrakcji, z Logos Tour przeżyjesz tutaj kolejną niesamowitą przygodę – przelot małym samolotem nad Ilulissat Icefjord!

Lodowiec Eqi – piękno nieposkromionej natury

Lodowiec Eqi to szeroka na 3500 metrów i wysoka na niespełna 200 metrów, robiąca ogromne wrażenie formacja lodowa. Malowniczy rejs z Ilulissat pozwala na podziwianie z bliska tego potężnego wytworu natury. Po drodze do lodowca znajduje się Redebay – dawna osada holenderskich wielorybników. Droga do lodowca otoczona jest przez ogromną ilość lodu i gór. Wokół lodowca panuje cisza, wśród której słychać tylko pracę lodowca, a ten jest nadzwyczaj aktywny i często można zaobserwować odrywanie jego fragmentów.

Grenlandia – wyprawy tam pozwalają obcować z naturą, odkryć nieznany ląd i zobaczyć naturę w jej pełnej okazałości, niezmienionej od wieków. Niesamowity klimat wyspy pozwala odpocząć od codziennych zmartwień i trosk. Doświadczenie uroków Grenlandii daje najlepsze wspomnienia na całe życie.

Wyprawy na Grenlandię to gwarancja niezapomnianych przygód!

Przeżyj to wszystko z Logos Tour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here