Byle do wakacji!

0
1900
Byle do wakacji!

Wakacje zbliżają się nieubłaganie. Choć na chwilę obecną kartki w kalendarzach wskazują zaledwie listopad, ani się obejrzymy, a nastanie lato. A wraz z latem wakacje, jakże wyczekiwane przez wielu z nas – a już na pewno przez dzieci będące zmęczone długimi godzinami przesiadywania w niewygodnych, szkolnych ławkach nad nieciekawymi dla nich szkolnymi podręcznikami. Jakie są najpopularniejsze tegoroczne wakacyjne destynacje wśród Polaków?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się jak zwykle nasze rodzime, polskie Morze Bałtyckie. Jest to odpowiedni cel wakacyjnych podróży szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi (zwłaszcza tych, które żyją w niedalekiej odległości od naszego wybrzeża). I właśnie dlatego bardzo często wybierają go młodzi rodzice kilkulatków, którzy pragną wypocząć, nie zapominając jednocześnie o tym, by był to również czas pełen zabawy i atrakcji dla ich pociech. Nasze polskie wybrzeże jest idealnym wręcz wakacyjnym środowiskiem dla przedszkolaków oraz nieco młodszych lub starszych dzieci. Umożliwia im ono częste kąpiele w ciepłym morzu (w którym dodatkowo fale nie są zbyt wysokie, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo maluchów), budowanie zamków z piasku, a popołudniami spacery w celu zakupienia smakołyków takich jak gofry, pyszne lody czy ciastka. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Polskie wybrzeże jest także świetnym wyborem dla emerytów marzących o wypoczynku w spokojnej, bezstresowej atmosferze. Mogą oni tam również znaleźć różne niewielkie miejscowości uzdrowiskowe, co dla osób starszych jest zazwyczaj bardzo interesujące. Dlatego też nasze rodzime, polskie morze zdaje się być miejscem niezwykle przyjaznym szczególnie dla najmłodszych oraz najstarszych z nas.

Ostatnimi laty ogromnym zainteresowaniem cieszą się również wakacje na Bali. Nie ma jednak co ukrywać, jest to wyprawa droższa, dłuższa i wymagająca nieco większej sprawności – choćby ze względu na długi przelot samolotem na wybrane przez nas miejsce, a więc właśnie Bali. Wiele osób decyduje się na taką wyprawę, gdyż jest ona bardzo popularna jako podróż oczyszczająca, mająca na celu regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Bali uznawane jest często za miejsce, gdzie ludzie doznają swego rodzaju uzdrowienia duchowego, mają czas na przemyślenia, a również niesamowite walory krajobrazu (przepiękna natura nieożywiona a także ożywiona – szczególnie w postaci ogromnych, kolorowych motyli, których na Bali jest naprawdę mnóstwo) sprzyjają głębokim, szczerym refleksjom. Czy w rzeczywistości istotnie tak jest i czy każdy jest w stanie doświadczyć czegoś takiego? Cóż, nie da się udzielić jednoznacznej wypowiedzi. Część osób twierdzi, iż aby doznać takich przeżyć, potrzebne są konkretne cechy charakteru, między innymi ogromna wrażliwość i otwartość umysłu. Z drugiej jednak strony każdy może tego spróbować i przekonać się na własnej skórze, czy jest zdolny do takiego duchowego odrodzenia. Panuje również przekonanie, że jeśli ktoś nie jest w stanie osiągnąć pokoju umysłu w miejscu, w którym znajduje się na co dzień, nie uda się mu to również w żadnym innym miejscu na świecie. Jak jest naprawdę? Każdy musi przekonać się sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here