Podróże z liściem w kieszeni

0
1693

Nie każdy może pozwolić sobie na kurortowe wakacje w drogim hotelu, jednak jeśli ktoś naprawdę kocha podróże, to z łatwością znajdzie sposoby, by bez dużych nakładów finansowych realizować pasję. Tanie podróże wiążą się z bardziej drobiazgowym planowaniem i szukaniem tańszych opcji transportu, noclegu i wyżywienia
Jedną z rzeczy, którą robią ludzie podróżujący tanio, jest korzystanie z auto stopa. Tym sposobem można przemierzyć tysiące kilometrów i nie zapłacić za transport nawet złotówki. Tanie podróże w dalsze rejony często opierają się tej formie transportu. To oczywiście może oznaczać dłuższą i bardziej męczącą podróż, jednak o wiele bardziej ekscytującą. Podczas podróży auto stopem można poznać mnóstwo ciekawych ludzi.
Kolejną rzeczą, na której można oszczędzić to nocleg. Decydując się na hostel oszczędza się kilkaset złotych w stosunku do ceny jaką proponują hotele. Porą letnią można spać pod namiotem i myć się na stacjach benzynowych, jednak nie jest to rozwiązanie, które każdy jest w stanie zaakceptować. Bezpłatny nocleg można próbować znaleźć poprzez różne grupy na facebooku specjalnie do tego przeznaczone, strony internetowe takie jak CouchSurfing. Często bezpłatny nocleg oznacza deklarację, że samemu przenocuje się w razie potrzeby swojego dobroczyńcę. Jest to wspaniała forma wsparcia między podróżnikami z całej Polski i z całego świata.
Kolejnym dobrym pomysłem dla osób, które interesują tanie podróże jest wolontariat. Wolontariusze dobrowolnie, bezpłatnie wykonują pracę na rzecz różnych szczytnych i ważnych celów w społeczeństwach lub na jednostek, których nie stać na to, by za tą pracę zapłacić. Ten sposób na tanie podróże zainteresuje kogoś, kto dysponuje czasem, choć oczywiście znajdą się też oferty dla osób, które chciałyby wyjechać na wolontariat jedynie na dwa lub trzy tygodnie. Osoby pracujące mogą skorzystać z przysługującego im urlopu i wyjechać do Boliwii, Nepalu lub Konga. Najczęściej wyjazdy są organizowane do biednych krajów Bliskiego Wschodu. Ciekawą możliwością są projekty, w których mogą brać udział całe rodziny. Małżeństwo z dwójką dzieci nie musi rezygnować z marzenia o wolontariacie. Dla nich też znajdą się odpowiednie programy. Takie doświadczenie będzie bezcennym prezentem dla dziecka na wielu płaszczyznach. Pozna kawałek innego świata, innej kultury i obyczajów, a może nawet języka. Zaczerpnie też dobrych wzorów zachowań. Bardzo często zdarza się, że wdzięczni lokalni mieszkańcy pomagają wolontariuszom lepiej poznać okolicę pokazując im zabytki, ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Starają się, by przyjezdni wrócili do swojego kraju z poczuciem, że nie tylko otarli się o obcy świat, ale też go poznali. Przyjaźnie i znajomości zawarte podczas takiego wolontariatu są bezcenne, różniące się od tych, które zawiera się na zwykłych kurortowych wakacjach. Jednoczenie się po to, by pomóc innym buduje silne więzi między ludźmi, tworzy wspomnienia do których można z radością wracać nawet po wielu latach.
Tanie podróże nie zawsze są komfortowe i łatwe do zorganizowania, jednak ich nieprzewidywalność i charakter daje możliwość przeżycia przygody życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here