Podatki marynarskie

0
1583
Podatki marynarskie

To właśnie w 2020 roku weszły w życie nowe przepisy dla marynarzy. Nowe ustalenia dotyczą zakresu jak podatki dla marynarzy. Działalność marynarska nie jest łatwym zawodem, gdzie wprowadzane są regulacje podatkowe. Każdego roku dochodzi do błędnych odczytań, a u samych osób, które są związane z tą działalnością, dochodzi do wiele niejasności.

Przepisy nie są jasne i czytelne, dlatego bardzo dużo ludzi korzysta z pomocy prawnej i udają się do kancelarii, by uniknąć niedopatrzenia. Rozliczenie się z pracy w naszym kraju jest bardzo ważnym czynnikiem, ominięcie tego procesu, kończy się zazwyczaj karą pieniężną. Państwo musi mieć wgląd w nasze zarobki.

Dlaczego tak wielu marynarzy decyduje się na poradę od prawnika?

Nierzetelne informacje w środowisku marynarskim rozpowszechniane są każdego roku. Jak można się domyśleć, ich praca jest bardzo ciężka i czasochłonna. Przynosi zyski, jak i stres. Taki zawód jest wyzwaniem, ponieważ zostawia się swoje rodziny na wiele tygodni i wypływa na morze. Nie tylko w tej działalności, ale też innej, często mamy do czynienia z „fake informacjami”.

Podatki dla marynarzy są na tę chwilę bardzo duże, dlatego informacje o nowych podatkach są dla nich dużym zaskoczeniem. Marynarz nie zmaga się tylko z dokumentami dotyczącymi podatków, ale również z ubezpieczeniem różnego rodzaju. Ta praca jest bardzo niebezpieczna, dlatego obszerna część marynarzy ubezpiecza swoich bliskich, w przypadku gdy dojdzie do jakiegoś wypadku.

W 2020 roku wprowadzono lekkie zmiany z zakresie podatków dla marynarzy, spadło z 18 % na 17 %, co jest miłym zaskoczeniem. Nieprawdą jest, że konwencja MLI wprowadziła niekorzystne zmiany w tym zakresie. Jeśli nie ma się pewności, z czego musimy się rozliczać, odpowiednią osobą, która rozwieje nam wszelkie wątpliwości to radca prawny.

Zmiana podatku wprowadzona jest tylko i wyłącznie, żeby uniknąć omijania podwójnego opodatkowania. Każda osoba pracująca na morzu musi przedstawić swoje zarobki do Urzędów Skarbowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here