Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz ludzi

0
1396
Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz ludzi

Przewozy busem i autokarem cieszą się dużą popularnością. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują przejazdy na wybranych trasach. Często kuszą one swoją ceną. A jednak opłata za przejazd nie powinna być jedynym wyznacznikiem, podczas kupowania biletu. Podstawową kwestią jest przecież bezpieczeństwo, zwłaszcza, jeśli planowana podróż jest długa i daleka, co zawsze zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. Na co warto zwrócić więc uwagę? Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz osób? Oto kwestie, które powinny szczególnie zainteresować każdego pasażera.

1. Odpowiednie licencje i pozwolenia

Nie wszyscy zastanawiają się nad tym, czy dany przewoźnik posiada odpowiednie uprawienia. Wiele firm również nie wspomina o tym fakcie. A przecież licencje i pozwolenia to najlepszy dowód na wiarygodność i solidność usługodawcy. Dokumenty, o które warto zapytać, to licencja

na wykonywanie Międzynarodowego i Krajowego Transportu Drogowego Osób oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Osób.

2. Stan techniczny pojazdów

Kolejną istotną kwestią jest stan techniczny pojazdów. Oczywiście, powinny być one poddawane regularnemu przeglądowi. Na plus przewoźnika działa fakt, że dysponuje on flotą nowych pojazdów, zakupionych w ciągu ostatnich kilku lat. Nowe busy i autobusy są także bardziej komfortowe, zawierają klimatyzację i wygodne siedzenia. Po stronie pasażera stoi jednak dbałość o zapięcie pasów. Bardzo ważne jest, by tej zasady przestrzegać.

3. Profesjonalni i doświadczeni kierowcy

Bezpieczeństwo w trakcie podróży jest nierozerwalnie związane z umiejętnościami i samopoczuciem kierowcy. W pierwszej kolejności powinien on posiadać odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje. Niezwykle istotne jest również, by kierowca był wypoczęty, zwłaszcza, jeśli udaje się w dłuższą trasę. Dzięki temu zachowuje on maksymalny stopień koncentracji i szybki refleks. Firma przewozowa powinna więc zadbać o to, by kierowca miał odpowiednio długą przerwę między przejazdami. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że firma będzie chciała obsłużyć dużą ilość klientów i w efekcie zapewni więcej przejazdów, niż powinna. Kierowcy mogą mieć wówczas więcej pracy, a w efekcie mniej czasu na odpoczynek. Jest to bardzo niebezpiecznie, szczególnie jeśli jest to sytuacja chroniczna. Niestety, nawet najlepsi kierowcy mogą popełnić błąd, jeśli nie są w odpowiedniej kondycji fizycznej i psychicznej.

4. Działalność biura i znajomość procedur

Niestety, choć prawdopodobieństwo wypadków można zminimalizować, wykluczyć się go nie da. Biuro powinno więc być przygotowane na taką sytuację. Powinno ono być w stałym kontakcie z kierowcą i monitorować przejazd. W razie jakichkolwiek problemów, biuro powinno koordynować to, co się dzieje, zadbać o przestrzeganie procedur, zadzwonić do ubezpieczyciela, a także mieć na uwadze zdrowie i życie pasażerów.

Czy można znaleźć przewoźnika, który w pełni gwarantuje bezpieczeństwo?

Oczywiście, nikt nie może wykluczyć tragicznej sytuacji na drodze, ale spełnienie powyższych kryteriów znacząco minimalizuje ryzyko jej wystąpienia. Znalezienie firmy, która spełnia te wymagania jest jak najbardziej możliwe. Przykładowo, jest nią przewoźnik BusAdres. Firma zapewnia przede wszystkim przejazdy do zachodnich krajów. Busy do Holandii i Niemiec kursują regularnie. Przewoźnik spełnia wszystkie wymienione wyżej wymagania, a dodatkowo obejmuje swoich klientów ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Busy do Holandii i Niemiec są najczęściej wyszukiwane, ale BusAdres może podjąć się także indywidualnych zleceń, np. zorganizowania przejazdu dla większych grup. Szczegóły dostępne są na stronie: http://busadres.pl/przewozy-do-holandii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodatki marynarskie
Następny artykułCzym jest zawał serca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here