Masaż leczniczy jak go wykonać?

0
1316
masaż leczniczy
fot. pexels.com

Masaż leczniczy może nam pomóc rozprawić się z różnymi dolegliwościami, które nas dotykają. Nie tylko pozwoli nam na zredukowanie bólu, ale również może pomóc rozprawić się z poważniejszymi dolegliwościami. Jak wykonać prawidłowo masaż lecznicy? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/masaz-leczniczy/

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu pomoc w wyleczeniu dręczących nas dolegliwości. Ważne jest, by był wykonywany przez osobę do tego wykwalifikowaną, by spowodowała ona pogorszenia naszego stanu zdrowia albo pogłębienia kontuzji. Masaż leczniczy ma również na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie naszego organizmu do stworzenia endorfin. Te hormony mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające.

Masaż leczniczy zaleca się osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa, a także mogą mieć przypadłość rwy kulszowej. Dolegliwości, które dotykają bezpośrednio naszych pleców, mogą być wywoływane przez przeciążenia, wady postawy, długotrwały stres, siedzący tryb życia oraz nadwagę. Wówczas masaż leczniczy przyjdzie nam z pomocą.

Kto może go wykonywać?

Masaże lecznicze powinny być wykonywane przez doświadczonych rehabilitantów. Nie powinny go wykonywać osoby, które nie są do tego odpowiednio przygotowane, a tym bardziej, że mogą nam z robić więcej krzywdy, aniżeli korzyści dla naszego zdrowia.

Jeśli dolega ci zatem jakikolwiek ból, który jest poważny, to koniecznie zgłoś się do wykwalifikowanego specjalisty, zwłaszcza, iż pseudo specjaliści mogą zrobić ci krzywdę. Powinno się uważać nie tylko na osoby nieprzygotowane do wykonywania masażu, ale również na bliskie osoby, które oferują nam tego rodzaju usługę.

Masaże lecznicze mogą nawet powodować siniaki, które w zasadzie nie powinny występować, jeśli jednak się pojawią, wówczas możesz myśleć, że otrzymałeś pomoc nie od fachowca, ale od osoby, które nie jest odpowiednio przygotowana do wykonywania masaży leczniczych. Również po masażu leczniczym nie powinien występować żaden ból. Jeśli jednak ból się nasila, wówczas należy skonsultować się z ortopedą.

Przeczytaj też: http://www.quality-hotels.pl/jaka-wcierke-stosowac-na-wypadajace-wlosy/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here