Jak spędzić wakacje z psem?

0
1852
Jak spędzić wakacje z psem?

Wakacje to czas, żeby naładować nasze akumulatory, odpocząć od szkoły, pracy, to czas wyjazdów w nieznane i podróży. Jednak niektórzy z nas mają swojego przyjaciela, a mowa tu o psie.

Każdy opiekun psa, chcę dla niego jak najlepiej, jednak wielu zadaje sobie pytanie, jak spędzić wakacje z psem? Jest na to wiele sposobów.
Jeśli nie planujemy żadnych, dalszych wyjazdów zaplanujemy czas tak, żeby przynajmniej jeden spacer był dłuższy, najlepiej ponad godzinę. Wykorzystajmy ten czas z psem aktywnie, ale pamiętajmy o upałach. W związku z nimi ten najdłuższy spacer powinien być o poranku lub wieczorem, gdy jest chłodniej. Przydatnym gadżetem na lato jest bidon dla psa, czyli butelka połączona z pojemnikiem, do którego możemy wlewać wodę. Jest to fajny patent na długie spacery, bo zamiast butelki z wodą i miski zabieramy tylko jedną rzecz. Na spacerach zapewnij psu różne aktywności takie jak no. frisbee, szukanie smakołyków porozrzucanych w trawie lub aport. Jeśli masz możliwość wyjść na wspólny spacer z innymi psami to jest to fajne urozmaicenie codziennych spacerów. Fajną opcją jest udanie się nad rzekę lub jezioro, jeśli mamy w pobliżu. Jest to fajna opcja na upały, ponieważ zarówno psy, jak i my możemy ochłodzić się w wodzie. Psy zmieniają sierść na letnią dlatego warto często czesać psa choćby na spacerach. Warto odwiedzić okoliczny las, gdyż jest tam chłodniej. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu psa przeciwko kleszczom, gdyż na długich wakacyjnych spacerach jest bardziej narażony na atak tego pasożyta.

Jeśli planujesz wyjazd z psem w jakieś dalsze miejsce, warto zastanowić się nad podróżą nad morze, lub nad jezioro. Najlepiej w tym celu wynająć domek letniskowy z kawałkiem ogródka z ogrodzeniem. Jest to fajna opcja, ponieważ mamy cały dom dla siebie i nikomu nie będzie przeszkadzał pies. W niektórych hotelach również można mieszkać z psem, ale to niestety rzadkość. Plażowanie z psem najlepiej rozpocząć rano, żeby zająć miejsce w połowie zacienione, chyba że posiadamy parasol. Zarówno dla nas, jak i dla psa będzie to fajny gadżet, gdyż w upalne słoneczne dni sprawi nam trochę cienia. Należy pamiętać, że psy mają grubszą skórę oraz sierść dlatego jest im goręcej niż nam. Sprawdźmy kawałek plaży koło nas, tam, gdzie będzie przebywał pies, czy nie ma jakichś śmieci, szkieł, które mogłyby uszkodzić łapki psa.

Jeśli zaplanowaliście wakacje dużo wcześniej, ale zapomnieliście uwzględnić psa i okazało się, że w danym hotelu nie można trzymać zwierząt to nie załamuj się. Możesz poprosić rodzinę, żeby zajęła się psem przez ten czas, w zamian przywiezie aż im pamiątki. Możesz zapłacić sąsiadom, żeby wychodzili z psem na spacer i żeby chwilę z nim powiedzieli w domu. Jeśli to nie wypali, istnieje coś takiego jak hotel dla psów. Jest to miejsce gdzie za opłatą możemy zostawić psa na określony czas, a oni się niemal zaopiekują, wyprowadzą, nakarmią, i zadbają o jego zdrowie i wygląd. Jest to fajna opcja, jeśli chcemy pojechać gdzieś dalej, za granicę i nie chcemy niepotrzebnie stresować psa podróżą samolotem.

Jak widać jest wiele sposobów na spędzenie wakacji z psem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here