Gdzie na wakacje?

0
1274
Gdzie na wakacje?

Co roku miliony Polaków stają przed cyklicznie powracającym dylematem: gdzie w tym roku udać się na wakacje? Morze czy góry? A może jezioro? Lepiej zostać na czas urlopu w kraju (i spędzić wakacje w kurorcie, przykładowo), czy też wykupić wycieczkę zagraniczną? Jakie rozwiązanie będzie najrozsądniejsze?

Przede wszystkim należy się zastanowić, co jest głównym celem naszego wyjazdu. Możemy ich mieć rzecz jasna wiele, jednakże zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, czy bardziej zależy nam na odpoczynku w formie leżenia na plaży i opalania przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się w uspokajające dźwięki szumu morskich fal, czy też chcemy oddać się zwiedzaniu, by jak najpełniej poznać kraj, do którego się udaliśmy i zasmakować jego klimatu, panującej w nim atmosfery, zwyczajów lokalnej ludności. Każdy z nas posiada inne preferencje – jedni najlepiej odpoczywają oddając się letniemu lenistwu, inni zaś wolą zwiedzać, tak jak to zostało opisane powyżej. Jak to mówią, ilu ludzi, tyle preferencji i gustów, a o gustach się przecież nie dyskutuje.

Ważnym argumentem w momencie wyboru celu wakacyjnej podróży jest posiadanie dzieci (lub też ich nieposiadanie). Osoby posiadające dzieci muszą bowiem zdecydować się na takie wakacje, które będą satysfakcjonujące również dla ich pociech. Oprócz tego muszą być one również bezpieczne oraz – rzecz jasna – dostosowane do możliwości malucha. Wiadomo przecież, że pięciolatek raczej nie będzie zachwycony wyjazdem, podczas którego przez ponad siedem godzin dziennie będzie musiał grzecznie maszerować po mieście i podziwiać znajdujące się w nim zabytki (nie ma się co oszukiwać – dla dzieci nie jest to ani trochę interesujące). Z drugiej jednak strony oczywistym i zrozumiałym jest, iż maluch nie będzie się wprost posiadał z radości, jeśli wakacje będą składały się z częstych kąpieli w morzu, wypraw na lody, gofry czy inne smakołyki oraz wspólnego budowania zamków z piasku wraz ze swoimi rodzicami.

W przypadku dzieci zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest również pozostanie w kraju zamiast wybierania się na zagraniczne wyjazdy. Dlaczego? Niejednokrotnie dzieci (zwłaszcza te do ósmego roku życia) niezbyt dobrze znoszą długie, wyczerpujące, nużące podróże. W ich czasie nudzą się one nie mogąc sobie znaleźć zajęcia, nie wspominając już nawet o chorobie lokomocyjnej, która tak często dręczy maluchy. Bardzo często nie warto więc zapewniać swojej pociesze tak wątpliwych atrakcji. Zdecydowanie lepiej jest wybrać, przykładowo, nasze rodzime, polskie Morze Bałtyckie, które jest przecież tak przyjaznym środowiskiem dla dzieciaków. Co roku tysiące młodych rodziców decydują się na wyjazd właśnie do nadmorskich kurortów. Tęskniących za zagranicznymi wojażami rodziców chcielibyśmy uspokoić – już niedługo, za parę lat Wasze pociechy podrosną i bez wahania będziecie mogli wybrać się wraz z nimi na Wasze pierwsze, niezapomniane, zagraniczne wakacje. Tych kilka lat minie w mgnieniu oka, a Wy nawet nie zdążycie się zorientować, że stało się to tak szybko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here