Europa dla ciekawych

0
1908
Europa dla ciekawych

Europa jest zadziwiającym kontynentem, który każdego z nas może oczarować pięknem oraz różnorodnością. Nie brak tu zabytków, które przypominają nam o korzeniach europejskiej kultury oraz przyrodniczych ciekawostek. Gdzie warto się wybrać w trakcie wakacyjnych wojaży? Jakie kierunki cieszą się największą popularnością w tej części świata?
Dla tych miłośników podróży, którzy interesują się turystycznymi atrakcjami Europy, od dawna popularnym kierunkiem wypraw jest region śródziemnomorski. Takie kraje, jak Włochy, Grecja czy Hiszpania, z turystyki od wielu lat czerpią sporo dochodów. Nic w tym dziwnego.Są to kraje kuszące wspaniałym klimatem i cennymi zabytkami, choć dla wielu gości ich największym walorem jest długa i zróżnicowana linia brzegowa. To dzięki niej ta część Europy stała się idealnym kierunkiem wypraw dla tych, którzy kochają wypoczynek na plaży oraz pobyt w modnych ośrodkach wypoczynkowych. Miłośnikom plażowania i cennych zabytków nudzić nie będzie się też w Chorwacji. Ten kraj stał się znany głównie dzięki Dalmacji, mogącej się pochwalić pięknym wybrzeżem oraz licznymi wyspami. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ostatnich latach przybyło turystów stawiających na wędrówki po chorwackich górach oraz tych, którzy zwiedzają tutejsze miasta. Nie brak tu przecież cennych perełek architektury, obok których nie można przejść obojętnie. Średniowieczne miasta, pamiątki z czasów starożytnych – wszystko to sprawia, że na terenie Chorwacji nikt na nudę nie może narzekać. Z historią i cennymi dziełami sztuki (pochodzącymi z różnych okresów historycznych) można się też spotkać we Francji, przyciągającej takimi atrakcjami, jak pełna zamków dolina Loary czy paryskie muzea. A co z tymi, którzy podróże po Europie chcą połączyć z wypoczynkiem na łonie natury? Dla takich osób fascynującym obszarem będzie północna część Europy. Kraje skandynawskie znane są przecież z wyjątkowej kultury, dzikiej przyrody oraz wspaniałych krajobrazów. Szwedzkie góry oraz wyspy, takie jak Gotlandia, norweskie fiordy czy islandzkie zatoki, urzekające surowym krajobrazem – oto perełki natury, którym z pewnością warto poświęcić swój czas. Warto też poznać skandynawskie miasta. Oslo zadziwia swym położeniem i ciekawymi muzeami, z kolei poprzecinany licznymi kanałami Sztokholm – pięknym krajobrazem i historyczną zabudową. Gdzie jeszcze warto się wybrać?
Dla miłośników podróży po Europie ciekawym krajem stanie się Rumunia. Znana z cennych perełek drewnianej architektury sakralnej i średniowiecznych miast, największą popularność zdobyła dzięki zamczyskom, promowanym jako zamki Drakuli. Są to piękne obiekty, które mogą zadziwić turystów swoimi rozmiarami oraz otoczeniem. W górskiej okolicy prezentują się one wspaniale, a spacer po ich wiekowych murach będzie dla każdego zwiedzającego wyjątkową przygodą.
Dla tych, którzy chcą lepiej poznać Europę i jej bogactwo, nie brak ciekawych propozycji. Region śródziemnomorski, Skandynawia, piękne stolice – oto oferty, na które z pewnością warto postawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here