Zabawki dla twojego kota – czyli kilka słów o kocich rozrywkach

0
865
Zabawki dla twojego kota

Koty to zwierzęta o dość niezależnym usposobieniu, jednak uwielbiają bawić się z człowiekiem. W tym celu korzysta się z rozmaitych produktów dedykowanych właśnie do zabawiania kotów. Na sklepowych półkach znajdziesz różne wersje zabawek – od tych w formie wędki lub sznurków z przyczepionymi piórkami, aż po zabawki mechaniczne. Poniżej dokonujemy krótkiego przeglądu dostępnych kocich zabawek, podpowiadamy jakie są ich najważniejsze funkcje i sposoby użycia oraz dlaczego bawienie się z kotem ma pozytywny wpływ na twojego kociego przyjaciela.

Kocie zabawki – dla zdrowia, humoru oraz samopoczucia twojego kota

Czy zabawa jest istotnym elementem życia kotów? Oczywiście, że tak. Choć zwierzęta te są dość samodzielne, niemal każdego dnia przeznaczają odrobinę czasu na zabawy. W ten sposób zaspokajają swój naturalny instynkt, pobudzają wydzielanie endorfin, a ich organizm podejmuje więcej aktywności fizycznej. W rezultacie bawienie się ma pozytywny wpływ na zdrowie kota i jego funkcjonowanie na co dzień.

Dlatego wszyscy koci opiekunowie powinni bawić się ze swoimi podopiecznymi. Dzięki regularnej zabawie kot będzie bardziej szczęśliwy, będzie w lepszym nastrojów, zrelaksowany oraz skory do okazywania pozytywnych uczuć.

Bawienie się z kotem jest także sposobem, by zaspokoić jego naturalną potrzebę ruchu. Wbrew pozorom, koty żyjące dziko, spędzają bardzo dużo czasu w ruchu. Szczególnie polowanie – na ptaki, gryzonie i inne nieduże zwierzęta – ma duże znaczenie dla kociego zdrowia. By skompensować ten brak ruchu wobec kotów domowych niewychodzących, warto codziennie przez przynajmniej kilkanaście minut bawić się z kotem, stymulując go do zwiększonej aktywności.

Polecane zabawki dla twojego kota

Oferta kocich zabawek jest bardzo rozbudowana i obejmuje produkty dedykowane dla kotów różnych rozmiarów i wieku, kotów o różnych preferencjach oraz sprawności ruchowej. Do najpopularniejszych należą wędki, które oferuje niemal każdy popularny sklep zoologiczny. Jak wskazują koci behawioryści, wędki powinny być podstawowym rodzajem zabawki, w wyposażeniu każdego opiekuna. Typowa wędka dla kota kończy się wstążkami, piórkami lub innymi doczepionymi dodatkami. Dzięki temu wędka uruchamia u kota instynkt łowiecki, przypominając ofiary, jakie koty napotykają w naturalnym środowisku.

Piłki dla kotów to zabawki, którymi nie wszystkie zwierzaki mogą chcieć się zainteresować. Typowe piłki są nieco mniejsze niż te dedykowane dla psów. Mogą być także wykonane z różnych materiałów – zarówno lekkich oraz miękkich, jak i świecących lub pokrytych wypustkami.

Maskotki dla kotów to przede wszystkim różnego typu pluszaki, wykonane z materiałów delikatnych w dotyku oraz bezpiecznych w kontakcie. Mogą tyć to pluszaki imitujące swoim kształtem zwierzęta – gryzonie, rybki, ptaszki. Często też w ich wnętrzu znajdują się materiały szeleszczące lub w inny sposób przyciągające uwagę kota (np. kocimiętka, waleriana).

Oprócz powyższych znajdziesz także bardziej skomplikowane, interaktywne zabawki dla kota. Oferta takich zabawek zmienia się z każdym rokiem, gdy przybywa nowych pomysłów. Obecnie, do najczęściej wybieranych należą: kule na przysmaki, fontanny, labirynty na przysmaki, tory na piłeczki, maty węchowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here