Zakopane – gdzie się wybrać, aby odnaleźć dzikie piękno Tatr?

0
2161
Zakopane - gdzie się wybrać, aby odnaleźć dzikie piękno Tatr?

Zakopane od lat cieszy się nieustającą popularnością jako cel wizyt gości z Polski i zagranicy. Wiąże się to z wyjątkowo oblężonymi trasami widokowymi, m.in, na Giewont, które potrafią odstraszyć osoby poszukujące dzikiego, naturalnego piękna Tatr. Gdzie warto się wybrać będąc w Zakopanem, aby uciec od tłumów i odkryć góry dla siebie oraz najbliższych?

Trasa od Łysej Polany na Małą Wysoką

Licząca sobie sporo, bo aż 29,4 km trasa wiodąca na szczyt sąsiadujący z Gerlachem to wyprawa idealna dla wszystkich, którzy poszukują w górach spokoju, ale mają także niezłą kondycję. Roztaczające się z Małej Wysokiej widoki potrafią wynagrodzić jednak całe zmęczenie. Można z niej podziwiać przede wszystkim skaliste ściany Gerlacha ze słynnym Żlebem Karczmarza, a także trzy przepiękne tatrzańskie doliny: Białej Wody, Wielicką i Staroleśną z otaczającymi je graniami. Na trasie wiodącej od Łysej Polany nie spotkamy zbyt wielu turystów, natomiast będziemy mogli zachwycać się oszałamiającymi widokami w wielu punktach, m.in. przy ścianie Młynarczyka będącej wyzwaniem dla wspinaczy wysokogórskich w Dolinie Białej Wody czy przy Litworowym Stawie, skąd widać wnętrze Doliny Ciężkiej z taflą Ciemnego Stawu.

Trasa od Doliny Kościeliskiej do Doliny Chochołowskiej

Choć Dolina Kościeliska należy do często odwiedzanych miejsc w Tatrach, to Ścieżka nad Reglami może przenieść nas w miejsca, gdzie będziemy mogli w spokoju podziwiać piękno gór. To wyjątkowo piękna trasa, wiodąca między łąkami i lasami, zboczami Kominiarskiego Wierchu.

Trasa od Doliny Kościeliskiej na Halę Stoły

Trasa wiodąca na dawną halę pasterską, gdzie można podziwiać odrestaurowane zabytkowe szałasy pasterskie, rozpoczyna się w Dolinie Kościeliskiej naprzeciwko Lodowego Źródła. Jest jedną z najstarszych znakowanych tras w Zakopanem, oznaczoną przez Mieczysława Karłowicza. Docierając do dolnego skraju Polany Stoły będziemy mieli okazję podziwiać przepiękną panoramę na otoczenie Doliny Kościeliskiej, Giewont i Czerwone Wierchy.

Wybierz odpowiednią bazę na wyprawy w dzikie Tatry

Aby uciec od tłumów w Zakopanem, warto też odpowiednie wybrać miejsce noclegowe. Apartamenty JLS w Zakopanem to komfortowo przygotowane mieszkania, zlokalizowane nie tylko w samym centrum miasta, ale także w miejscach, gdzie można faktycznie odpocząć w ciszy i spokoju. Umiejscowienie apartamentów JLS w dzielnicy Pardałówka, znajdującej się w odległości 30 minut spaceru od Krupówek, będzie doskonałą bazą pozwalającą na zorganizowanie wycieczek w mniej uczęszczane miejsca w Tatrach.
Wybierz idealne miejsce na nocleg w apartamentach JLS: https://www.zakopaneapartamenty24.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here