Mało popularne, a bardzo ciekawe miejsca, do których warto polecieć

0
1961
Mało popularne, a bardzo ciekawe miejsca, do których warto polecieć

Najczęściej wybieramy się nad polskie morze, w góry, na Pojezierze Mazurskie, natomiast wśród zagranicznych destynacji niezmiennie królują: Egipt, greckie wyspy, Portugalia i Teneryfa. Warto czasem udać się również w mniej znane miejsca i odetchnąć od spotykanych na każdym rogu tłumów.

Decydując się na podróż w mniej uczęszczanych kierunkach, organizację wycieczki warto powierzyć specjalistom. Bilety lotnicze w Exim Tours lub innym renomowanym biurze podróży to dobry początek udanych wakacji.

Gandawa – belgijskie miasto ze średniowiecznym klimatem

W XIV wieku Gandawa była największym miastem położonym na terenie Europy Zachodniej. To wspaniałe miejsce idealne na niespieszne spacery w otoczeniu wąskich i pieczołowicie odrestaurowanych średniowiecznych uliczek. Gandawa przypomina nieco Wenecję, ponieważ przeważająca część zabytków miasta znajduje się wzdłuż kanałów. Kanałami kursuje codziennie mnóstwo statków wycieczkowych, warto z takiej okazji skorzystać i wybrać się w rejs po flandryjskich wodach.  Gandawa to też miasto szczególnie tętniące życiem w czasie letnim, zwłaszcza od 17 do 27 lipca, odbywa się tutaj wówczas najpopularniejszy w Europie Gentse Feesten. To 10 dni atrakcji muzyczno-teatralnych.

Santander – zapierająca dech w piersiach stolica Kantabrii

Santander to miasto znane głównie jako siedziba jednego z banków. Warto jednak przyjrzeć się tej miejscowości z bliska i dać jej szansę. Mimo że jest niewielka, ma wiele wspaniałych miejsc, które są warte zobaczenia. To idealne miejsce na letni wypoczynek, ponieważ są tu niesamowite plaże – zarówno od strony Oceanu Atlantyckiego, jak i od strony Zatoki Biskajskiej. Miłośnicy sztuki przy okazji pobytu w Santander mogą wybrać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Santanderu i Kantabrii oraz znajdującego się w oddalonym o 100 km Bilbao międzynarodowej renomy Muzeum Guggenheima.

Belgrad – bałkański klimat z nutą europejskiej popkultury

Znakomitą alternatywą dla zachodnioeuropejskich destynacji jest serbski Belgrad. To miasto wielu kontrastów, w którym mieszają się bałkańskie tradycje z wielokulturowością i popkulturowymi wpływami. Belgrad kusi niesamowitą atmosferą miasta rozdartego przez konflikty zbrojne, miasta, w którym nieustannie zachodzą zmiany, które się odradza. Oprócz niespotykanej nigdzie indziej wspaniałej wielobarwnej kuchni koniecznie trzeba również zakosztować nocnego życia w dzielnicy Skararlija. Koniecznie trzeba też zobaczyć pomnik Zwycięzcy – który jest symbolem miasta i jednym z lepszych punktów widokowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here