Domy mobilne – ceny i rodzaje

0
2304
Domy mobilne - ceny i rodzaje

Domki mobilne to coraz częściej widoczna w polskim krajobrazie alternatywa dla tradycyjnych domków letniskowych, ale też i całorocznych. Domki mobilne, noszące również nazwę holenderskich czy angielskich są wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy niekoniecznie chcą poświęcać czas na budowę domku przeznaczonego na spędzanie w nim wakacji, niespecjalnie lubią wypoczywać w hotelu, a jednocześnie poszukują rozwiązań bardziej zaawansowanych niż zwykły namiot.

Co to są domki holenderskie?

Domki mobilne, czyli parterowe budynki z pełną instalacją elektryczną oraz kanalizacyjną można przewozić z miejsca na miejsce dzięki specjalnym lawetom. Jest zdecydowanie większy niż przyczepa campingowa czy namiot, a poza tym dzięki znajdującym się w nim instalacjom, może, w razie potrzeby, służyć przez cały rok, pod warunkiem zadbania o właściwe zaizolowanie ścian na wypadek niższych temperatur. Dostępne są obecnie już gotowe modele domków mobilnych stworzonych z myślą o mieszkaniu w nich przez cały rok. Oferuje je firma B M CAMP http://www.domki-holenderskie.org/o-firmie-2/, której główny obszar działania mieści się w atrakcyjnym dla turystów województwie pomorskim.

Z czego wykonane są domki holenderskie?

Materiały, z których wykonywane są domki mobilne to najczęściej stalowa konstrukcja, blacha oraz wełna mineralna służąca do właściwej termoizolacji budynku. Ich zaletą są niskie ceny, co wpływa na ogólny niewysoki koszt zakupu takiego domku, ale jednocześnie powoduje, że są one podatne na korozje. Niewłaściwie zabezpieczenie czy brak odpowiedniej pielęgnacji takiego domku może więc skutkować jego zniszczeniem.

Jak postawić na działce domek holenderski?

Domy mobilne to rozwiązanie korzystne dla osób, które nie mają chęci stawiania na działce stałej konstrukcji i zdobywania pozwolenia na budowę, które nie obowiązuje w przypadku parterowych, wolnostojących obiektów o powierzchni nieprzekraczającej 35 m2. Domek holenderski można więc postawić na tzw. zgłoszenie do właściwego urzędu. Jeśli w przeciągu 21 dni od daty jego złożenia nie otrzymamy sprzeciwu, można spokojnie stawiać konstrukcję na działce, nawet nienależącej do nas. Warto jednak pamiętać, że takie zgłoszenie ważne jest przez 120 dni. Po tym czasie domek albo przestawiamy w inne miejsce, ponownie pisząc zgłoszenie, albo występujemy już o pozwolenie na budowę.

Koszt zakupu domków holenderskich

Jeżeli planujemy zakup domku holenderskiego z myślą o całorocznym używaniu, konieczne jest znalezieniu modelu o odpowiedniej termoizolacji. Tylko w takim obiekcie nie będziemy bowiem dusić się latem z upału i cierpieć z powodu chłodu zimą. Firma B M CAMP ma w swojej ofercie używane domki mobilne całoroczne, których koszt jest znacznie niższy niż budowa murowanego czy drewnianego budynku. Ich stelaż jest wypełniony w środku izolacją cieplną i przykryty blachą, co gwarantuje szczelność termiczną pozwalającą spędzać w nich nie tylko wakacje. Oczywiście, podwyższa to koszt ich zakupu. Ceny mobilnych domków całorocznych w ofercie firmy B M CAMP rozpoczynają się od 41 tysięcy zł, ale inwestycja w nie pozwoli uniknąć niedogodności związanych ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wysokich rachunków za ogrzewanie.

W przypadku domków letniskowych dostępnych w asortymencie firmy B M CAMP, koszty są znacznie niższe. Używane domki holenderskie oferujemy już od 19 tysięcy zł. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poczuć się swobodnie w trakcie wyjazdu na łono natury, ale jednocześnie mieć pełen komfort wypoczynku dzięki instalacjom elektrycznym i wodnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here