Wrześniowe wakacje

0
872
Wrześniowe wakacje

Wakacje we wrześniu są wbrew pozorom bardzo często wybieraną opcją. Najchętniej decydują się na nią zwłaszcza studenci – wyjazdy w tym miesiącu mają bowiem bez wątpienia mnóstwo zalet docenianych przez młode osoby. Przede wszystkim poniesione we wrześniu koszty zakupu wakacyjnego wyjazdu są o wiele mniejsze – zazwyczaj wrzesień nie jest już bowiem zaliczany do sezonu wakacyjno-urlopowego. Dzieci we wrześniu wracają do szkół, również wiele osób pracujących preferuje wakacje w trakcie cieplejszych miesięcy, a więc pomiędzy czerwcem a sierpniem. Niesłusznie. Jeśli bowiem wziąć pod uwagę kraje śródziemnomorskie, panująca tam we wrześniu temperatura wciąż zachęca do plażowania, a także jest zdecydowanie korzystniejsza w przypadku zwiedzania – największe, najtrudniejsze do zniesienia upały już bowiem za nami. Ponadto tłum turystów we wrześniu będzie zdecydowanie mniejszy – zwykło się mawiać, że wrześniowe wakacje wybierają najchętniej właśnie wspomniani wyżej studenci oraz emeryci. Oznacza to zdecydowanie mniejsze ilości turystów w miejscu, które wybierzemy! Pojawia się więc pytanie – jakie miejsce jest najlepszym wyborem na wrześniowe wakacje? Gdzie na wakacje we wrześniu?

Młodzi ludzie bardzo często decydują się na wakacje nad naszym rodzimym, polskim Morzem Bałtyckim. Czy jest to dobre rozwiązanie? Cóż, jak się okazuje, niekoniecznie. Polskie Morze posiada specyficzny klimat, w związku z czym we wrześniu zazwyczaj jest tam już po prostu chłodno – z całą pewnością nie panują tam temperatury, które pozwalałyby na kąpiele w morzu lub te słoneczne. Jedyną atrakcją są spacery brzegiem morza – które z całą pewnością są bardzo przyjemne i zajmujące, jednakże prócz tego na plaży nie możemy zrobić niczego, co zazwyczaj kojarzone jest z wakacyjnym pobytem (jak opalanie, kąpiele w morzu czy budowanie zamków z piasku). Dla studentów pewne atrakcje może oferować miasto – zabytki, kluby, kawiarnie – to, jak się może zdawać, najciekawsze atrakcje dla studentów nad polskim morzem w tym właśnie wrześniowym okresie… Nie należy jednak zapominać, iż we wrześniu ceny pokojów czy nawet apartamentów są bardzo zachęcające. Chętnych na wakacje jest wtedy bowiem niewiele (jak już wspominaliśmy, są to przede wszystkim studenci oraz emeryci), dlatego też właściciele różnego rodzaju obiektów mieszkalnych znacznie schodzą z cen, by zachęcić do wynajmu nielicznych chętnych.

We wrześniu studenci bardzo chętnie wybierają również greckie wyspy. Ceny wycieczek są wtedy naprawdę zachęcające i niemalże o połowę (a czasem nawet i więcej!) niższe niż w sezonie wakacyjnym. Ponadto, jak już wspominaliśmy, greckie, wrześniowe temperatury są dla Polaków wręcz idealne – wciąż zachęcają bowiem do plażowania, a mimo to nie są przesadnie upalne, dzięki czemu w takich warunkach zwiedzanie jest zdecydowanie o wiele przyjemniejsze, niż na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy bowiem żar wręcz leje się z nieba i sprawia, iż zwiedzanie staje się prawdziwą udręką – nierzadko kończy się nawet omdleniami czy, w skrajnych przypadkach, udarami słonecznymi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here