Włoskie wakacje

0
1475
Włoskie wakacje

Wybierając się na wakacje we Włoszech, warto najpierw nieco poznać ten kraj pełen różnic i kontrastów.
Zacznijmy od tego, że Włochy podzielone są na pół. Jedna z dwóch części to Włochy Północne – te bardziej rozważne i pracowite. Druga połowa, Włochy Południowe, charakteryzuje się lekkim podejściem do życia i miłością do piękna. Północ kojarzy nam się głównie z Mediolanem, stolicą mody i kierunkiem, jaki obiera wielu projektantów ubrań. Ludzie tam mieszkający są skupieni na pracy, poważni, nie prowadzą tak hulaszczego życia jak ci z Południa. Ci drudzy są znacznie ciekawsi i bardziej pociągający dla turystów. Przecież wszyscy udający się na wakacje mają nadzieję na dobrą zabawę, odstresowanie się i zawarcie nowych znajomości. To wszystko jest tam możliwe. Mimo iż Włosi z południa nie należą do najbardziej majętnych, to są ludźmi przesympatycznymi, skorymi do pomocy i wiecznie uśmiechniętymi. Widząc te różnice, nietrudno zrozumieć, dlaczego jedni za drugimi nie przepadają.
Wakacje we Włoszech to doskonały pretekst do zawarcia nowych znajomości. Włosi znani są ze swej kochliwości. Uwielbiają kobiety, choć ciężko im przychodzi przyznanie się do swej niewierności. Każdy typowy Włoch dąży do rozmowy z przechodzącą ulicą dziewczyną. Niemal niemożliwym jest, by nie usłyszała ona typowego dla nich zawołania „ciao bella”. Niektórych to może oczywiście denerwować i uchodzić za niegrzeczne. Jednak w tym kraju to całkowicie normalne i uchodzące za sympatyczne. Nie warto więc się oburzać. Podobne emocje w nas, Polakach, może wzbudzać widok całujących się w policzek mężczyzn. To również typowy dla nich czyniony gest na pożegnanie lub przywitanie, podobnie jak obejmowanie się.
Jeśli chodzi o zwiedzanie, we Włoszech z pewnością nie można narzekać na nudę. Mamy do wyboru mnóstwo atrakcyjnych pod względem architektonicznych katedr i kościołów, a dla miłośników natury czeka cudowna linia brzegowa Morza Śródziemnego. Warto wybrać się na rejs promem, by zobaczyć na własne oczy najpiękniejsze włoskie wyspy, takie jak Capri czy też przepiękne miasteczko Positano, które oddaje cały urok Włoch. Dla miłośników sportu i wspinaczek poleca się wycieczkę na nieaktywnych od dwudziestego wieku wulkan Wezuwiusz leżący u stóp sławnego miasta Pompeje. Jeśli już będziemy przejeżdżać przez Pompeje, nie sposób nie zatrzymać się tam choć na parę godzin, by przejść się po terenie wykopalisk. Dawno temu to miasto właśnie wraz z mieszkańcami zalała gorąca lawa wypływająca z Wezuwiusza, pozbywając życia setki osób. Dziś Pompeje to urocze miasteczko tętniące życiem, atrakcyjne dla wielu turystów ze względu na swoją przeszłość. Wejście na ogromny wulkan i zajrzenie do jego środka to wrażenie niezapomniane. Szczególnie ze względu na to, że nawet dziś ujrzeć tam można kłęby pary wydobywające się z wnętrza tego napawającego strachem ale i szacunkiem olbrzyma Tak samo jak zobaczenie z samej góry przepięknej okolicy. Możemy ujrzeć historyczny Neapol oraz wiele pięknych zatok.
Wakacje we Włoszech to gwarancja doskonałej zabawy dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here