Wakacje na Kubie – podróż pełna kontrastów

0
1525
Wakacje na Kubie - podróż pełna kontrastów

Wakacje na Kubie z pewnością należą do pociągających i kontrowrsyjnych. Jest w tym miejscu dużo niedopowiedzeń, ciąży mu przeszłość, przemawia za nim niepowtarzalny klimat. Wakacje na Kubie można spędzać na wiele sposobów. Można nauczyć się lokalnego tańca, poznać miejscową kulturę i zwyczaje, które niejednokrotnie mogą zaskoczyć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić tutaj zwyczajne kurortowe wakacje nad Morzem Karaibskim.

Jednym z miejsc, którego turysta raczej nie pominie, będąc na Kubie jest stolica – Hawana. Znajduje się nad Zatoką Meksykańską. Jest największym miastem, a zarazem portem wyspy. Stanowi ośrodek przemysłowy kraju. Mieszkańcy pracują w licznych, znajdujących się tutaj, fabrykach cygar. Można tu podziwiać wiele zabytków architektury kolonialnej. Zazwyczaj poznawanie Hawany rozpoczyna się od Habana Vieja, gdzie można odwiedzić muzea i odnowione budynki architektury kolonialnej. Wiele budynków, które można podziwiać w mieście, jest zbudowana z białego wapienia, który pochodzi z koralowców. Jest to ciekawostka, o której warto wiedzieć, podziwiając miasto. Przemieszczając się po Hawanie, nie sposób nie zwrócić uwagi na piękne kolorowe ulice i stare samochody. Ze względu na te wiekowe auta można nazwać wakacje na Kubie podróżą w czasie. Wiele turystów właście w ten spsosób odczuwa pobyt w kraju Che Gevary. Po bliższym zapoznaniu się ze stolicą, można zauważyć, że ma ona dwa oblicza. Turystyczne, kolorowe i przystępne, ale też można tu trafić do dzielnic biednych i zniszczonych.

Vinales w przeciwieństwie do Hawany jest niewielkim miastem, ale w nie mniejszym stopniu warto je odwiedzić. Znajduje się w samym centrum dawego regionu, w którym uprawiano tytoń. Jest on miejscem tak ważnym pod względem kulturowym, że wpisano je na listę światowego dziedzistwa UNESCO. Ponadto Vinales jest położone w pięknej okolicy. Znajduje się w dolinie otoczonej przez niezwykłe formy skalne, zwane mogotami. Niektórzy twierdzą, że jest to jeden z najpiękniększych widoków, jaki stworzyła natura.

Osoby, które prócz aktywnego zwiedzania, preferują również odpoczynek i relaks powinny wiedzieć o plaży Playa Larga w Zatoce Świń. Jest to miejsce idealne dla osób, które chcą odetchnąć od miejskiego ziegłku i zanieczyszczonego powietrza. Można tu wypić podobno najlepsze mohito na świecie.

Cudownym krajobrazem raczy miasteczko Trinidad. Wakacje na Kubie w takim miejscu przypominają, że na tej wyspie można z zainteresowaniem poznawać nie tylko Hawanę. Kiedy w XIX wieku podupadła tutaj uprawa i produkcja cukru, miasto straciło dawne znaczenie. Dzisiaj mieszkańcy czerpią sporo zysków z turystyki. Spacerując wybrukowanymi ścieżkami można odczuć, że czas zatrzymał się tutaj ponad sto lat temu. Jest to kolejne miejsce, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO.

Santa Clara

Najlepsze Mohito na świecie, architektura kolonialna czy przepiękne plaże to nie wszystko, co należy zobaczyć na Kubie. Nawet, jesli nie jest się miłośnikiem historii, po prostu trzeba odwiedzić stolicę rewolucji – Santa Clarę. Kuba jest jednym z ostatnich krajów na świecie, gdzie realnie panuje komunizm. W mieście, na Placu Rewolucji można podziwiać pomnik Ernesta Che Guevary. Jest tu też mauzoleum i muzeum wzniesione na jego cześć i ku jego pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here