Wakacje dla singli

0
1825
Wakacje dla singli

Wiele osób nie mogłoby odbyć dalekiej podróży bez kompana, tymczasem osób nie posiadających partnera jest coraz więcej. We współczesnym świecie bardzo istotna jest realizacja własnych marzeń, rozwój kariery zawodowej, dlatego trudniej jest wejść w stały związek. Wakacje dla singli są coraz częstszą formą podróży, którą biorą pod uwagę rozmaite biura i organizatorzy wycieczek.

Wakacje dla singli powinny odbywać się w miejscu, gdzie mimo wszystko istnieje możliwość interakcji z innymi ludźmi. To, że jest się samotnie na urlopie, nie oznacza, ze nie można świetnie bawić się w towarzystwie osób poznanych na plaży bądź w hotelu. Właściwie jest to doskonała okazja ku temu, by poznać nowych przyjaciół. Jeżeli jest się na wakacjach w grupie bądź z mężem czy żoną, będzie się skupionym na towarzystwie, które już się ma. Wakacje dla singli mobilizują do kontaktów z osobami, które spotyka się na urlopie.

Ogromną zaletą samotnego urlopu jest możliwość wybrania destynacji bez konsultowania i omawiania jej z osobą, z którą się wyjeżdża, jeśli nie podróżuje się solo. Czasami w drodze z mężem czy koleżanką trzeba się liczyć z tym, że towarzysz nie będzie zgadzał się na miejsce docelowe, a jeśli już się zgodzi być może trzeba będzie pójść na kompromisy w kwestii planu wycieczki. To nie pozwala na zaplanowanie wyprawy dokładnie tak, jakby się tego chciało. Jeśli jedna osoba interesuje się sztuką i koniecznie chce zobaczyć muzeum sztuki współczesnej w odwiedzanym Wiedniu, a towarzysz nie rozumie nowoczesnej sztuki i nie ma ochoty męczyć się oglądając obrazy, które nic mu nie mówią, pojawia się problem organizacyjny. Ponadto wakacje dla singli oznaczają, że można spersonalizować wycieczkę pod względem czasowym w sposób zupełnie dowolny. Wybierając się w podróż z kimś zawsze istnieje ryzyko, że urlop towarzysza kończy się wcześniej lub później i wtedy można żałować, że na przykład opuściło się jakieś miejsce wcześniej, niżby się tego chciało, bo mogłoby się zobaczyć więcej lub poświęcić więcej uwagi na podziwiane widoki.

Wakacje dla singli są też momentem, który jest idealną okazją do oddania się kontemplacji, zastanowienie się nad sobą i swoim życiem. Przez większość czasu ma się kontakt z innymi. Człowieka zajmuje praca, ludzie w pracy, gotowanie dla dzieci, naprawianie sprzętów domowych, zajmowanie się problemami w związku, zajmowanie się problemami swoich rodziców i tysiące innych spraw. To nie pozwala człowiekowi na prawdziwe skupienie i zastanowienie się nad tym, kim naprawdę jest i czego chce od życia. Samotność sprzyja momentom, w których człowiek może przyjrzeć się samemu sobie i odpowiedzieć na pytania, które dręczyły go w mniej lub bardziej świadomy sposób od miesięcy.

Nie dla każdego, a przynajmniej nie w każdym momencie życia wakacje dla singli są odpowiednie. Z pewnością może to być bardzo wartościowy czas. Każdy chociaż raz na rok powinien zorganizować sobie kilka dni, podczas których odpocznie od wszystkiego, co go otacza, podczas których poświęci czas tylko i wyłącznie samemu sobie. Nie psu. Nie dziewczynie. Nie mamie ani koledze z pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here