Tanie wakacje za granicą

0
1236
Tanie wakacje za granicą

Wakacje za granicą kojarzą nam się przeważnie z ogromnymi wydatkami. Ze względów finansowych nie pozwalamy sobie na nie zbyt często. Niektórzy z nas nigdy w swoim życiu nie spędzili w obcym kraju więcej niż kilka dni i to tylko dlatego, że żal im było wydania kolejnych pieniędzy. Obecnie skupiamy się bowiem na samym oszczędzaniu. Pracujemy coraz więcej i ciężej, aby ostatecznie pozwolić sobie na budowę wymarzonego domu czy założenie większej rodziny. Gdzieś w tym wszystkim tracimy jednak swoje własne szczęście i przeżywamy swoje życie, nagle orientując się, że nie mamy już wcale tak dużo czasu na to, by móc się nim w pełni cieszyć. A jeśli chcemy, nawet za takie zagraniczne wycieczki nie musimy wiele płacić. O ile tylko dobrze je zorganizujemy, zapłacimy za nie mniej więcej tyle samo co za urlop spędzony nad polskim morzem bądź w Tatrach lub Bieszczadach.

Tym razem postąpmy więc inaczej. Zamiast kolejny raz planować swoje wakacje w Międzyzdrojach czy popularnym Świnoujściu, zdecydujmy się na wakacje nad Balatonem. A co możemy zrobić, by wiele za nie nie zapłacić? Przede wszystkim planujmy takie wczasy z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli pomyślimy o nich przed samym latem, planując wyjechać w lipcu czy nawet sierpniu, nie uda nam się zorganizować wyjazdu za niewielkie pieniądze. Bo najprawdopodobniej nie będziemy chcieli samodzielnie go planować. Skorzystamy z usług popularnych biur podróży, które zaproponują nam wiosną wyłącznie same drogie wycieczki. Jeśli chcemy zarezerwować je za mniejsze pieniądze, zacznijmy ich szukać jak najszybciej – najlepiej już na samym początku jesieni lub przynajmniej podczas zimy. Mając więcej czasu, możemy na spokojnie zapoznać się z różnorodnymi propozycjami wszystkich biur podróży. Nie musimy nawet odwiedzać ich stacjonarnych placówek. Obecnie każde szanujące się biuro prowadzi swoją własną stronę internetową, na której błyskawicznie sprawdzimy, jakie wycieczki może ono nam zaproponować. Poszukajmy wśród nich wakacji nad Balatonem. Zdziwimy się, gdy zobaczymy, ile tak naprawdę musimy na nie wydać. Cena wcale nie będzie wysoka!

Sporo zaoszczędzimy również na skorzystaniu z opcji „last minute”. Spontaniczne wakacje nad Balatonem mogą nas kosztować nawet mniej niż wakacje spędzone nad polskim morzem. A jak to wszystko działa? Otóż wycieczki last minute są formą spontanicznie organizowanych wyjazdów. Dowiadujemy się o nich zwykle na kilka dni przez wylotem, czasem nawet na kilkadziesiąt godzin przed zaplanowanym wyjazdem. Oferty tego rodzaju pojawiają się w biurach podróży w momencie, gdy jakiś turysta, który wcześniej zarezerwował sobie miejsce, rezygnuje z wyjazdu i tym sposobem zwalnia jeden pokój bądź siedzenie w samolocie czy autokarze. My możemy wtedy wskoczyć na jego miejsce i płacimy za to śmieszne pieniądze. Oczywiście spontaniczne wakacje nie spodobają się każdemu, ale jeśli jesteśmy ludźmi młodymi, raczej powinniśmy być z nich zadowoleni. Nie wszystko trzeba przecież planować, a nieraz taka nagła decyzja o wyjeździe okazuje się być tą najlepszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here