Spakowani na podróż

0
1319
Spakowani na podróż

Wymarzony, wyczekany urlop, z niecierpliwością odliczamy kolejne dni do wyjazdu. Powoli przygotowujemy się do wielkiego dnia, myślimy co spakować na wakacje, co będzie potrzebne a co lepiej zostawić w domu.
Jak przygotować się na nasze wakacje aby nie stresować się na miejscu?
Bierzmy pod uwagę to gdzie jedziemy i jakim środkiem transportu. Czy jest to wyjazd zagraniczny czy zostajemy w rodzimym kraju, jedziemy z partnerem, znajomymi, dzieckiem a może z psem? To wszystko jest nie bez znaczenia.
Nie trzeba chyba nikomu przypominać o tak podstawowej, ważnej i niezbędnej rzeczy jak dokumenty, sprawdźmy też bilety jeśli nie zdecydowaliśmy się na podróż własnym samochodem. Dowód osobisty to podstawa, jeżeli jednak przekraczamy granice nie zapominajmy również o paszporcie! Warto również wcześniej wymienić pieniądze i mimo kart kredytowych mieć przy sobie trochę gotówki.
Wybraliśmy miejsce pełne słońca i egzotyki? A może zimne i dzikie północne kraje? Rozeznajmy warunki klimatyczne miejsca naszego pobytu. Weźmy też pod uwagę to, co planujemy robić i spakujmy te ubrania, które naprawdę będą niezbędne. Nierzadko lubimy przesadzać, zabierając rzeczy, które ostatecznie wcale nam się nie przydają. Wybierajmy więc te, które do siebie pasują w różnych zestawieniach! Np. bluzkę pasującą zarówno do ukochanej spódnicy ale też pary jeansów. To zdecydowanie ułatwi nam pakowanie i oszczędzi miejsca w walizce. Jeśli jednak podróżujemy z dzieckiem dodatkowa para ubranek nie zaszkodzi, maluch brudzi się zdecydowanie szybciej od nas.
Odwieczny problem wszystkich kobiet-kosmetyki. Zamiast pakować niezliczoną ilość rzeczy do makijażu, może postawmy na naturalność? Czy nie lepiej spakować dodatkową buteleczkę kremu ochronnego z filtrem zamiast kolejnego kosmetyku? Weźmy tylko to, co niezbędne. Dobry puder, tusz i jedna szminka w zupełności wystarczą wszystkim panią. Cieszmy się słońcem, przyrodą i przede wszystkim swobodą, zróbmy wakacje nie tylko sobie ale też naszej skórze! Jeśli na wakacje nie jedziemy tylko z parterem ale również ze znajomymi, warto podzielić się tym, co zabieramy. Jedna z Pań np. weźmie prostownice do włosów, druga suszarkę- to spora oszczędność miejsca!
Jeśli nie planujemy odwiedzać dyskotek i barów, albo nasze miejsce pobytu jest z dala od większych miejsc rozrywki postawmy na gry karciane czy planszowe. Żadne z nas nie lubi nudy! Na rynku jest wiele ofert kieszonkowych wersji gier, nie zajmują wiele miejsca a gwarantują świetną zabawę np. przy brzydkiej pogodzie.
Niezależnie od tego gdzie jedziemy zawsze pojawią się pytanie co spakować na wakacje. Pamiętajmy zawsze o tym, że nie ma jednego dobrego sposobu i przepisu! Bierzmy jednak pod uwagę pogodę, naszą aktywność i preferencję. Lubisz aktywny wypoczynek? Dostosuj do tego swoją wakacyjną garderobę. Lubisz błyszczeć na imprezach? Weź dodatkową parę szpilek i ulubione kosmetyki.
Wakacje to czas na relaks i wypoczynek na własnych zasadach, spakujmy więc to, co uważamy dla nas za niezbędne minimum i cieszmy się wyczekanym urlopem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here