Poczuj włoski klimat

0
1279
Poczuj włoski klimat

Włoskie podróże to doskonały sposób na spędzenie wakacji. Szczególnie polecane dla turystów są Włochy Południowe – bardziej słoneczne, atrakcyjne dla obcokrajowców. W nas, Polakach, zachwyt z pewnością wzbudzi klimat. Niezależnie od tego, czy to lato, czy jesień, temperatura zachęca do wycieczek i poznawania kraju. Gdy u nas pada śnieg, a rośliny zamarzają, tam rosną granaty i grejpfruty.
Ci, którzy mieli już kiedyś do czynienia z Włochami, wiedzą na pewno o ich specyficznym charakterze. Ludzie tam mieszkający są niebywale gościnni i przede wszystkim weseli. Ciężko spotkać na ulicy Włocha, który nie jest uśmiechnięty. W dodatku dużo osób zna tam Polaków i nasz język! Idąc wąską uliczką, nietrudno zostać przywitanym w swoim rodowitym języku. Jest to niebywale miłe zaskoczenie i świadczy o sympatii Włochów względem turystów. Ponadto są oni niezwykle pomocni. Jeśli chodzi o pokazanie drogi czy drobną poradę, na każdym kroku możemy liczyć na pomoc. Włochy to doskonały kraj zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób spragnionych przygody i podróżowania. Wspaniałe, szerokie plaże wręcz zachęcają, by na nich poleżeć i posłuchać szumu fal. Natomiast mnóstwo ciekawych miejsc zaprasza nas do siebie, by przejść się typowymi włoskimi alejkami, posłuchać tego pięknego języka miejscowych i spróbować lokalnych przysmaków. Jak w każdym kraju, tak i tam , istnieją perełki architektoniczne, które warto zobaczyć, będąc na wakacjach we Włoszech. Nie sposób tu nie wspomnieć o Rzymie i jego licznych kościołach. Ale również w innych regionach Włoch możemy liczyć na świetną zabawę. W Kampanii główną atrakcją turystyczną są rejsy promem. W ten sposób możemy dostać się na cudowne wyspy, na których bywają najbogatsi ludzie show biznesu oraz gdzie nagrywa się najciekawsze włoskie filmy. Mowa tu między innymi o wyspie Positano. Typowe włoskie budownictwo w połączeniu z pięknymi widokami, świetną pogodą i bardzo przyjaznymi ludźmi to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Wyspa Capri również dostarczyć może wielu emocji.
Będąc we Włoszech, nie sposób nie spróbować lokalnego przysmaku alkoholowego na bazie limonek. Limoncello, o którym mowa, jest dość mocnym trunkiem produkowanym oczywiście w kilku regionach Włoch. Jego niepowtarzalny smak i aromat robią wrażenie. Napój idealny na chłodniejsze wieczory. A jeśli już o wieczorach mowa.. Nie bez powodu w wielu filmach wieczór we Włoszech to bardzo romantyczna pora. Chyba każdy marzy o wypiciu lampki wina z ukochanym pośrodku pięknie oświetlonej, wąskiej uliczki w otoczeniu pachnących kwiatów i z widokiem na morze. Nic prostszego! Większe włoskie miasteczka zachęcają turystów do takich wieczornych wycieczek. Mmay do wyboru mnóstwo klimatycznych restauracji. Możemy być pewni, że wszystko spełni nasze najśmielsze oczekiwania. W końcu Wosi słyną na cały świat ze swojego niebywałego romantyzmu. W związku z tym kto potrafi zorganizować lepszą romantyczną kolację dla dwojga od nich? Chyba nikt.
Podróże po Włoszech mogą być spełnieniem marzeń, jeśli czas ten dzielimy z najbliższymi osobami. Piękny kraj i cudowni, uśmiechnięci ludzie gwarantują niesamowitą zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here