Wybierz województwo
Wybierz kategorię

Noclegi Wrocław

 • Miasto: Wrocław
 • Województwo: dolnośląskie
 • www.wroclaw.pl
 • www.bip.um.wroc.pl
 • Powierzchnia miasta: 293 km2
 • Liczba ludności: 631 000
 • Numer kierunkowy: 71
 • Tablice rejestracyjne: DW
 • Centrum Informacji Turystycznej
 • Rynek 14, 50-101 Wrocław
 • Godziny otwarcia:
 • poniedziałek-niedziela: 9:00-21:00
 • tel. +48 71/344 31 11
 • fax + 48 71/344 29 62
Lokalizacja
Opis

Wrocław – stolica Dolnego Śląska.
Wrocław jest miastem na prawach powiatu. To wyjątkowe miasto jest położone nad Odrą i czaruje odwiedzających turystów kulturą, architekturą, dwunastoma wyspami i ponad stu mostami. W każdym zakątku Wrocławia miasto dostarcza turystom wypoczynek na łonie natury. Bogactwo parków, bulwarów, miejsc rekreacji tworzy doskonałe warunki sprzyjające rekreacji, zabawy i wypoczynku. Kultowe atrakcje turystyczne, jak Promenada Staromiejska oraz magiczny Ostrów Tumski wraz z Ogrodem Botanicznym na długi czas zagoszczą w głowach turystów stęsknionych za pięknym Wrocławiem. Dodatkowo miasto z przyjemnością zaprasza gości również do innych parków – Szczytnickiego z historyczną Halą Stulecia, a przy okazji do największego w kraju Ogrodu Zoologicznego, do parku południowego oraz wielu innych zielonych zakątków miasta.
Nie ma zwiedzania Wrocławia bez jego sztandarowych obiektów, wspomniana wcześniej Hala Stulecia, Ogród Zoologiczny i Japoński, magiczny Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, stadion piłkarski, wspaniały rynek, świątynie chrześcijańskie, synagoga i wiele wiele ekscytujących miejsc kultury, sztuki, architektury.
Wrocław zaprasza również najmłodszych. Porządku w mieście pilnuje armia ponad 150 krasnoludków, które wprowadzą w zachwyt niejednego malucha, ale też dorosłego turystę. Dodatkowo mnogość placów zabaw zagospodaruje czas nawet najbardziej wymagających małym obywatelom.
Powszechnie znaną, lądową drogę zwiedzania miasta, Wrocław rozbudował o drogę wodną. Miasto Wrocław można podziwiać z pokładów statków wycieczkowych, gondoli, łódek, kajaków i rowerów wodnych. W związku z wodnym ruchem turystycznym przy nabrzeżach Odry istnieje wiele przystani, które umożliwiają takie usługi lub wypożyczają turystyczny sprzęt wodny.
Wrocław od lat wspiera przedsiębiorców. Nieustannie władze miasta starają się tworzyć korzystne warunki do inwestowania, rozwijania przedsiębiorczości. Ważnym elementem tego obszaru jest rozbudowa komunikacyjna z partnerami zagranicznymi. Zarówno Wrocławski Port Lotniczy, jak i kolej stale zwiększają listę połączeń do naszych zagranicznych sąsiadów. Jednocześnie korzystne położenie geograficzno-komunikacyjne sprzyja organizacji we Wrocławiu wielu targów, konferencji, kongresów naukowych i spotkań biznesowych.
Do najważniejszych wydarzeń, jakie do tej pory odbyły się we Wrocławiu należą niewątpliwie: Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju (1948), 46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny (1997), obchody Millennium Wrocławia (2000), szczyt Trójkąta Weimarskiego (2003), Europejski Szczyt Regionów i Miast (2005), Międzynarodowe Forum Przedsiębiorców Futurallia (2006), Eurobasket (2009), Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Sportowej (2010), Global Forum (2010), Europejski Kongres Kultury (2011), Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej (2014).
W roku 2016 r. Wrocław, wraz z hiszpańskim miastem Donostia-San Sebastián, będzie nosił prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Natomiast w 2017 r. miasto będzie organizatorem The World Games.
Wrocław to nie tylko piękne miasto, zabytki i ludzie, ale też bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, baza gastronomiczna. Na odwiedzających Wrocław czekają hotele, hostele, kwatery prywatne, motele, pensjonaty. Obiekty noclegowe we Wrocławiu zadowolą najbardziej wybrednych klientów. Na smakoszy Wrocław zastawił smakowite sidła wielu restauracji, poleca również bary, pizzerie, puby i wiele innych punktów gastronomicznych. Natomiast dla rozrywkowych gości miasto Wrocław przygotowało specjalna niespodziankę! Jedyny taki w Polsce, otoczony wieloma lokalami, restauracjami, kawiarniami, klubami, tętniący do późnych godzin, najwspanialszy dla wrocławskich, europejskich i światowych spotkań RYNEK!

zwińwięcej

dom-goscinny-wroclaw-nowy

Śpioch – pokoje gościnne

Wrocław, Rejonowa 19 - Pokoje gościnne

woj. dolnośląskie

Serdecznie zapraszamy na nocleg w przytulnych i wygodnych pokojach gościnnych z dużymi łóżkami, masywnymi meblami, Wifi, TV, do naszego domu.  Miła, serdeczna atmosfera, pomocni gospodarze oraz spokój i piękno ogrodu pomogą Wam wypocząć po trudach zwiedzania miasta. W każdym pokoju znajduje się komplet wypoczynkowy z naczyniami, sztućcami i czajnikiem elektr. ponadto Goście mają dostęp do […]

Cena od: 60zł do: 90zł
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokoje Gościnne Stop Wrocław

Wrocław, Sienkiewicza 31 - Pokoje gościnne

woj. dolnośląskie

Zapraszamy Państwa do STOP Wrocław, gwarantującego pokoje gościnne w centrum miasta. Obiekt znajduje się w pobliżu Ogrodu Botanicznego i Katedry na Ostrowie Tumskim. Jesteśmy miłośnikami podróżowania, a wszelakie podróże skłoniły nas ku temu, by przebudować budynek w centrum Wrocławia w taki sposób, aby wyróżniał się wśród sąsiadujących miejsc jakością, kreatywnością, barwnością oraz inwencją twórczą. Szczególnie […]

Cena od: 50zł do: 129zł
fot_maciej_chyra_6088

Terminal Hotel

Wrocław, Rakietowa 33 - Hotele

woj. dolnośląskie

Jeśli szukasz miejsca na event firmowy, konferencje lub imprezę okolicznościową… Jeśli widziałeś wiele miejsc, ale żadne Cię nie zachwyciło… Jeśli marzysz o czymś naprawdę wyjątkowym… Terminal Hotel – jedno miejsce wiele możliwości! Jednym z najbardziej nowoczesnych miejsc konferencyjno-kongresowych na Dolnym Śląsku jest Terminal Hotel. Ten obiekt oferuje niezmierne możliwości do organizowania szkoleń, konferencji, targów, imprez firmowych […]

Obraz1

Pałac Brzezina Hotel ***

Brzezina, Parkowa 2 - Hotele

woj. dolnośląskie

W spokojnym, tajemniczym parku koło Wrocławia, pełnym osobliwości przyrody, w uroczej miejscowości Brzezina mieści się elegancki Pałac Brzezina, którego początki sięgają XVIII wieku. Łatwo tu zapomnieć o zgiełku miasta, choć warto też skorzystać z atrakcji proponowanych przez Wrocław, oddalony o zaledwie 4 km. Hotel *** oferuje Gościom dwadzieścia wygodnych pokoi, w tym o wyższym standardzie i wspaniałe apartamenty znajdujące się na I, II […]