Jak się bawić dobrze i niedrogo

0
1430
Jak się bawić dobrze i niedrogo

Większość z nas cały rok odkłada pieniądze, by wydać je za jednym zamachem raz w roku, w wakacje. Udany wypoczynek większości kojarzy się z dużymi sumami pieniędzy, które trzeba wydać. Wcale tak nie musi być. Wystarczy umiejętnie szukać i wybierać spośród takich ofert, które nam się będą rzeczywiście opłacać.
Istnieje wiele stron internetowych, na których mamy możliwość wyszukiwać oferty nas interesujące. W zależności od tego, gdzie chcemy spędzić wczasy, czy będzie to kraj za granicą czy też polskie góry lub morze, należy zawęzić kryteria i dokładnie zaznaczyć, czego poszukujemy. Jeśli chodzi o zagraniczne wakacje, najbardziej opłaca się skorzystać z ofert biur podróży. Szczególnie opłacalne to jest w okresie przedsprzedaży lub na ostatnią chwilę, czyli tak zwane first minute i last minute. First minute to tanie wakacje, które kupujemy ze znacznym wyprzedzeniem, na przykład już w listopadzie na przyszły rok. Możemy tu liczyć na spore obniżki i gwarancję najniższej ceny. Zazwyczaj wygląda to tak, że zaraz po rezerwacji wpłacamy jakąś część całości kwoty, na przykład piętnaście procent, a resztę dopłacamy tuż przed wylotem. W przypadku last minute liczy się refleks i duże szczęście. Nie jest bowiem powiedziane, że dana oferta w fazie końcowej stanieje czy może będzie stale drożeć. Wszystko zależy od popytu na dane wakacje oraz od organizatorów i ilości wolnych miejsc. Jeśli do ostatniej chwili czekamy na zakup , może się nagle okazać, że nie zdążymy zarezerwować miejsc i zwyczajnie ich już nie będzie. Tak więc rozwiązanie dość ryzykowne, ale dla niektórych osób z pewnością idealne. Czasem bowiem można upolować prawdziwe perełki wśród wakacji.
Innym sposobem na udane tanie wakacje są strony internetowe porównujące ceny noclegów. Jeśli wybieramy się na wakacje w Polsce, warto z nich skorzystać. Oferują mnóstwo indywidualnych ofert, które zmieniają się niemal każdego dnia. Tu również można upolować wyjątkowe okazje. Trzeba jednak mieć nieco szczęścia i refleks. Takie wyszukiwarki na podstawie podanych przez nas lokalizacji wyszukują najtańsze terminy w danych obiektach i sortują miejsca noclegowe według preferowanych filtrów. Oczywiście do dyspozycji mamy zdjęcia hoteli, opinie poprzednich klientów oraz jasno wypisane ceny wraz z warunkami zakwaterowania. Jeśli decydujemy się na taki wariant, pozostaje jeszcze kwestia transportu. Tu znów pomoże nam internet. Nie ma nic prostszego niż znalezienie odpowiedniego środka transportu, który dowiezie nas z punku A do punktu B. Wystarczy określić liczbę jadących osób, wprowadzić ewentualne ulgi na bilety i dostosować czas przyjazdu do rozpoczęcia doby hotelowej. Warto dodać w tym miejscu, że również możemy tu liczyć na atrakcyjne rabaty, wystarczy tylko odpowiednio trafić.
Niezależnie od tego czy wybieramy się na polskie wakacje, czy też mamy ochotę pozwiedzać zagranicę, nasze wakacje mogą być jeszcze tańsze, jeśli tylko wykażemy się sprytem i umiejętnością planowania. Należy sobie wszystko dokładnie przemyśleć i wykalkulować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here